Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu On the Road: Bella ze Stmívání vyráží po stopách Kerouaca

Jan Novotný

Jan Novotný

14. 3. 2012

On the roadPro všechny příznivce nespoutaného cestování skvělá zpráva. Vyšel první trailer k adaptaci Kerouacova románu Na cestě. Prohánět se v hlavních rolích budou Kristen Stewart, Garret Hedlund a Sam Riley.

play-sharp-fill

Ačkoliv je to přes padesát let, kdy vyšla Kerouacova bible beatníků, román Na cestě, nenašel se zatím jediný odvážlivec, který by toto dobrodružství zvěčnil do filmové podoby. Až doteď.  Film se rozhodl natočit režisér Walter Salles (Motocyklové deníky, Paříži, miluji Tě) poté, co ho oslovil slavný Francis Ford Coppola (tentokrát v roli producenta), kterému se právě Motocyklové deníky zalíbily.

Přečtěte si recenzi dalšího filmu pojednávajícího o generaci beatníků Kvílení

Do hlavní role obsadili mladíka Garreta Hedlunda, známého z filmu Tron: Legacy. V tomto road tripu si mimo jiné zahrají i hvězdy Sam Riley, Kristen Stewart, Amy Adams, Kirsten Dunst, Viggo Mortensen, Tom Sturridge nebo Danny Morgan.

Producent Coppola koupil práva na film již v roce 1979. Je tedy zřejmé, že zájem o jeho ztvárnění měl již dříve, ale jak dodává, nebylo to zrovna jednoduché. „Snažil jsem se napsat scénář, ale nikdy jsem moc nevěděl, jak na to. Je to těžké – je to na dlouho, což je sice důležité, ale taky drahé,“ nechal se Coppola slyšet.

FOTO: On the road

Tak to bude jízda! Zdroj: youtube.com

Z traileru se dá usuzovat, že to bude jízda pěkně divoká. Byť se příběhová linie nebude strikně držet Kerouacových dobrodružství, nespoutaného sexu, jazzu, alkoholu a drog si užijeme dosytosti.

Na cestě (On the Road)

Dobrodružný / Drama / Road movie
USA / Francie / Velká Británie, 2012

Režie: Walter Salles
Hrají: Garrett Hedlund, Sam Riley, Tom Sturridge, Kristen Stewart, Kirsten Dunst, Amy Adams, Viggo Mortensen, Steve Buscemi, Alice Braga, Elisabeth Moss, Terrence Howard, Larry Day, Giovanna Zacarías, Rocky Marquette, Joe Chrest

Premiéra v USA: květen 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu On the Road: Bella ze Stmívání vyráží po stopách Kerouaca