Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Jeden den: Bestseller Davida Nichollse není jen romantický

Marek Benda

Marek Benda

25. 6. 2011

OBR: Jeden denPotkali se v den své promoce. Strávili spolu noc. Psal se 15. červenec 1988. Od té doby se následujících dvacet let jednou za rok setkávají, aby řekli, jak se jim daří, co se v jejich životě událo. Někdy se schůzka vydaří, jindy se nesejdou. Pochopí nakonec, že jsou souzeni jeden pro druhého?

OBR: Jeden den

Tak zase za rok..., Zdroj: distributor filmu

Jeden den je původně novela anglického spisovatele Davida Nichollse z roku 2009. Knížka získala příznivé kritiky, a tak adaptace na filmové plátno na sebe nenechala dlouho čekat. Přepsat takovou látku do filmové podoby nebylo úplně lehkou záležitostí, přestože se toho zhostil sám Nicholls.

Na režisérskou sesli se posadila dánská režisérka Lone Scherfig (Italština pro začátečníky). Ženská ruka na této pozici je věcí málo vídanou (avšak neméně úspěšnou alternativou – například Kathryn Bigelow porazila v oscarovém klání Jamese Camerona a odnesla si sošku za režii k filmu Smrt čeká všude), nicméně vhledem k tématu by mohla přinést potřebnou romantickou notu.

Ústřední dvojici si v originálním příběhu zahrají Anne Hathaway (Emma) a Jim Sturgess (Dexter). První trailer provázel silný mužský komentář, který se poslední dobou z trailerů vytratil. K traileru dokonale seděl, vkusně a emotivně doprovázel obrázky životních osudů dvou lidí. Druhý trailer již sází na znalost romantického příběhu a připomíná tak, co již bylo ukázáno. Snad toto zajímavé téma bude vypadat dobře i v kině.

Jeden den (One day)

USA, 2011
Romantický/Drama

Režie: Lone Scherfig
Hrají: Anne Hathaway, Jim Sturgess, Patricia Clarkson, Romola Galai, Jodie Whittaker, Jamie Sives, Georgia King

Premiéra v ČR: 6. října 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Jeden den: Bestseller Davida Nichollse není jen romantický