Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Jeden den: Co kdybyste nejlepšího přítele viděli jen jednou za rok?

Redakce

Redakce

4. 5. 2011

Jediný moment zvláštní noci může změnit život navždy. Osudové setkání Emmy a Dextera v den jejich promoce je zavede na pozoruhodné životní cesty. Trailer o filmu, jak se hlavním hrdinům zkříží osudy, právě vyplul mezi diváky.

Jim Sturgess a Anne Hathaway se soustředí na hraní, Zdroj: distributor filmu

Ukončení vysoké školy přináší konec starých a začátek nových časů. Právě v tento moment se setkává Emma a Dexter, dva absolventi vysoké školy, kteří vyráží vstříc jejich nové budoucnosti. Během jedné noci se sblíží natolik, že své setkání opakují jednou ročně, aby si mohli navzájem povědět, kam se jejich osudy ubírají.

Paralelně hledají kouzlo svých životů, každý samostatně. Neuvědomují si však, že právě střet jich samých je klíčem ke štěstí. Léta ubíhají a každý už si zařídil život po svém. Přes smích a romanci, žal, radost a nasbírání zkušeností si uvědomí, že to, co hledají, mají jeden v druhém.

Snímek je adaptací slavného britského románu One Day od Davida Nicholse. Pokud bude film úspěšný jako knižní předloha, má se divák na co těšit. Tvůrci obsadili do hlavních rolí nevšední, zbrusu novou dvojici Anne Hathaway a Jima Sturgesse. Hathaway, která pochází z Brooklynu, se na plátně popere s britským přízvukem. Jim Sturgess je pro některé diváky neokoukaný herec, ale má výjimečný herecký talent (film Útěk ze Sibiře).

Jeden den (One Day)

Romantický/Drama/Komedie
USA, 2011

Režie: Lone Scherfig
Hrají:
Anne Hathaway, Jim Sturgess, Particia Clarkson, Romola Garai, Jodie Whittaker, Jamie Sives, Ken Stott, Rafe Spall, Matthew Beard, Guy C.A., Georgina King

Premiéra v USA: 8. července 2011

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Trailer filmu Jeden den: Co kdybyste nejlepšího přítele viděli jen jednou za rok?