Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

TOP potetovaní filmoví hrdinové. Snadno vás svedou i pořádně vyděsí

Redakce

Redakce

9. 1. 2012

!Anketa!Hollywoodské filmy měly vždy velký vliv na myšlení a chování diváků, mají proto obrovskou pravomoc stanovovat nové trendy a módu. Tetování rozhodně jedním z trendů je. Pojďme se tedy blíže podívat na vybrané filmy s nejzajímavějšími tetováními.

FOTO: Angelina Jolie - Wanted

Rozsáhlé tetování Angeliny Jolie ve filmu Wanted, Zdroj: distributor filmu

5. Wanted – Fox (Angelina Jolie)

Ve Wanted se setkáváme s přepracovaným úředníkem, který je připraven jít v otcových šlépějích a stát se smrtícím zabijákem. Nicméně vidíme také akční hrdinku Angelinu Jolie v roli ničím menší než Tomb Raider. Zde Jolie předvádí na svém těle mnoho tetování.

Přečtěte si i nejlepší hlášky z filmu Wanted. Nejen od největšího kreténa 21. století

Avšak ne všechna z těchto tetování, která Angie zdobí na těle a na rukou, jsou falešná. Vlastní tetování Angeliny  je mimo jiné tygr ve spodní části jejích zad, převzatý z kambodžské modlitby, a nápis na zádech. Své tetování znát svá práva má ve filmu duplikováno v latině a silou vůle zopakováno v několika jazycích.

Některá falešná tetování byla inspirována citacemi Winstona Churchilla: „Nemáme co nabídnout, než krev, dřinu, slzy a pot.“ Slova dřina a slzy tak pokrývají vnitřní stranu jejích paží. Na levé ruce má květinový vzor, který pokrývá část jejího předloktí a dlaň ruky.

FOTO: Red Dragon and tattoo

Druhá tvář Ralpha Fiennese

4. Červený drak – Francis Dollarhyde (Ralph Fiennes)

Tentokrát zde máme Francise Dollarhydea, sériového vraha, který si říká toothfairy. Jeho úžasné tetování na zádech je nepochybně jedno z nejlepších z výběru filmových tetování. Francis Dollarhyde (Ralph Fiennes) je schizofrenik, který řezničí ve filmu Červený drak od režiséra Bretta Ratnera.

Ve filmu, který je na motivy románu Thomase Harrise, je Dollarhyde řízen k vraždě svojí druhou osobností, kterou nazývá The Great Red Dragon, založené na jeho posedlosti obrazem Williama Blakea The Great Red Dragon and the Woman Clothed in Sun.

Psycho vrah věří, že každý člověk, kterého násilně zavraždí, ho přivede o krok blíže k tomu, stát se již zmíněným drakem. Symbolem této transformace je obrovské tetování na zádech, které volně připomíná Blakeova draka, i když s obřími rohy, které vypadají, jako by vycházely přímo z jeho těla.

Ve Východních příslibech byl potetovaný Viggo Mortensen

3. Východní přísliby – Nikolai (Viggo Mortensen)

Zločinci vždy používají tetování jiným způsobem než my, což můžeme vidět v tomto kriminálním thrilleru z roku 2007. Samozřejmě jsme si všichni velmi dobře vědomi, že ti, kteří jsou součástí mafiánské organizace, používají své tělo jako místo pro sdělení určité zprávy pomocí tetování.

Nicméně ve Východních příslibech slouží tetování jako způsob ocenění a symbol dovedností a úspěchů. Snímek o ruské mafii od  režiséra Davida Cronenberga chce proto díky velmi autenticky vypadajícímu tetování, které pokrývá tělo hlavní postavy Vigga Mortensena, zdůraznit jeho charakter a realističnost.

Ve filmu můžete vidět, že Mortensen má falešné tetování na prstech, rukou, zápěstí a hrudi. Některé vzory tetování byly převzaty od původních mafiánských gangů v Rusku, další tetování byla vytvořena tak, aby splynula s charakterem Mortensena.

Foto: Memento

Hlavní hrdina filmu Memento

2. Memento – Leonard (Guy Pearce)

V tomto kriminálním thrilleru je tetování vlastně nedílnou součástí filmu. Leonard (Guy Pearce), který utrpěl ztrátu krátkodobé paměti, hledá muže, který mel zabít jeho ženu. K chycení vraha požívá poznámky a tetování na svém těle.

Co se ale bude s ním dál dít, vám neprozradíme. Jde o jeden z těch filmů, kde spoiler zabije zážitek.

FOTO: Muži, kteří nenávidí ženy

Drak na lopatce hlavní hrdinky filmu Muži, kteří nenávidí ženy

1. Muži, kteří nenávidí ženy – Lisbeth Salander (Rooney Mara nebo Noomi Rapace)

Ve filmu Muži, kteří nenávidí ženy je hlavní hrdinkou geniální hackerka Lisbeth Salanderová v podání  Rooney Mara (případně Noomi Rapace), jež má už od dětství opravdu drsný život. Její tělo tak slouží jako mapa problematické minulosti a je pokryto piercingy, stejně tak jako několika tetováními – vosou na krku, smyčkou na bicepsu a samozřejmě velkým drakem přes levou lopatku. Význam těchto tetování by se měl objevit v dalších pokračováních.

Další zajímavá tetování můžete vidět v následujících filmech:

Lovcova noc (The Night of the Hunter) (1955) Reverend Harry Powell (Robert Mitchum)

Království ohně (Reign of Fire) (2002) – Denton Van Zan (Matthew McConaughey)

Útěk z New Yorku (Escape from New York) (1981) – Snake Plissken (Kurt Russell)

Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (Star Wars Episode I: The Phantom Menace (1999) – Darth Maul (Ray Park)

Mys hrůzy (Cape Fear) (1991) – Max Cady (Robert De Niro)

[poll id=“125″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP potetovaní filmoví hrdinové. Snadno vás svedou i pořádně vyděsí