×
TOPZINE.cz

Nejlepších 7 muzikálových hitů: Od Ježíše po Pomádu

Tomáš Trapl
Jako Quasimodo od Victora Huga Zdroj: muzikal-zvonik.cz/

TOP 7  muzikálových hitů? Existuje celá řada oblíbených, ale i ohraných muzikálových hitů, ale stejně neztrácí na svém kouzlu. Nabízíme vám vlastní výběr toho nejlepšího. Jaké jsou podle vás ty nejlepší a nesmrtelné?

7. Pomáda – Letní láska

Pomáda patři mezi nejdéle hrané muzikály všech dob. V Praze ji můžete v současnosti vidět v Divadle Kalich v režii Jána Ďurovčíka. Známá je především její filmová verze s neodolatelným Johnem Travoltou a Olivií Newton-John. U nás se hlavních rolí ujali Jan Kříž, Roman Tomeš a Přemysl Pálek jako Danny a Nela Pocisková, Kateřina Steinerová a Veronika Gidová jako Sandy.

6.  Angelika – Doufám, že mi sílu Bůh dá

Hudba Michala Davida a Michela Magneho se opět stala lákadlem. Angelika se vrátila do Divadla Broadway 26. 1. 2010. Půvabnou Angeliku ztvárnila Monika Absolonová, Leona Machálková a Kamila Nývltová, která nahradila Dashu. Joffreyho de Peyrac opět zpívali Josef Vojtek, Marián Vojtko a Zbyněk Fric. Původní románovou předlohu napsala Anne Golon.

5. Touha – Touha

Inscenace Daniela a Mirjam Landových vychází z filmového muzikálu Kvaska. Premiéra se uskutečnila v Divadle Kalich v roce 2008. V hlavních rolích můžeme aktuálně vídat například Martina Písaříka, Lucii Vondráčkovou, Jiřího Korna nebo Dalibora Gondíka. Muzikáloví fanoušci si hudbu z Touhy brzy oblíbili a dnes snad nenajdete žádného, který by neznal: „Je to jak nic, to totiž neváží víc.“

4. Dracula – Jsi můj pán

Hudbu pro Draculu složil legendární Karel Svoboda, proto bychom neměli tento muzikál opomenout. Režie se ujal v obou nastudováních Jozef Bednárik. Do role Draculy se v novém nastudování převtělovali Daniel Hůlka, Josef Vojtek a Marián Vojtko.

3. Kleopatra – Teď královnou jsem já

Asi nejznámější a nejohranější muzikálový hit „Teď královnou jsem já“ naposledy zazněl na prknech Divadla Broadway 26. února 2012. V současné době objíždí Českou republiku v rámci Kleopatra tour. V hlavních rolích se za řadu let vystřídaly ty nejlepší zpěvačky. Při posledních uváděních ztvárnily Kleopatru Gabriela Gunčíková a Kamila Nývltová, která vystupuje i v rámci turné. Autorem hudby je Michal David a režisérem Filip Renč.

2. Quasimodo – Otevři vrata, hrbáči!

Román Victora Huga uvedlo Divadlo Hybernia 11. 11. 2011. Příběh zvoníka v Notre Dame a půvabné Esmeraldy je plný kontrastů. V muzikálovém zpracování tohoto románu můžete v hlavních rolích vidět: Quasimodo – Tomáš Trapl, Csogor Kassai, Esmeralda – Radka Pavlovčinová, Markéta Procházková. Muzikál režíroval Martin Kukučka, hudbu složili Jan Maxián, Jakub Prachař a Petr Kaláb.

1. Jesus Christ Superstar – Jak ze sna procitám/Heaven on their minds

Tuto vynikající rockovou operu vytvořili Tim Rice a Andrew Lloyd Webber v roce 1969. Prvně byl uveden ve West End v Anglii a posléze na Broadwayi. Děj je vyprávěn ústy Jidáše Iškariotského. V Praze měl premiéru již 24. 7. 1994 ve Spirále. V roce 2010 pak 11. a 12. listopadu v Hudebním divadle Karlín. Ježíše hraje Kamil Střihavka a Jidáše Václav Noid Bárta nebo Jan Toužimský.

Který muzikálový hit je podle vás ten nejlepší?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


2 Komentáře Nejlepších 7 muzikálových hitů: Od Ježíše po Pomádu

  1. Memory – Cats
    Music of the night – Fantom opery
    Somertime – Porgy a Bess
    a sposta dalších :) bavíme se o muzikálu obecně nebo ne?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..