Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejlepších 7 muzikálových hitů: Od Ježíše po Pomádu

Redakce

Redakce

3. 2. 2017

TOP 7  muzikálových hitů? Existuje celá řada oblíbených, ale i ohraných muzikálových hitů, ale stejně neztrácí na svém kouzlu. Nabízíme vám vlastní výběr toho nejlepšího. Jaké jsou podle vás ty nejlepší a nesmrtelné?

7. Pomáda – Letní láska

Pomáda patři mezi nejdéle hrané muzikály všech dob. V Praze ji můžete v současnosti vidět v Divadle Kalich v režii Jána Ďurovčíka. Známá je především její filmová verze s neodolatelným Johnem Travoltou a Olivií Newton-John. U nás se hlavních rolí ujali Jan Kříž, Roman Tomeš a Přemysl Pálek jako Danny a Nela Pocisková, Kateřina Steinerová a Veronika Gidová jako Sandy.

6.  Angelika – Doufám, že mi sílu Bůh dá

Hudba Michala Davida a Michela Magneho se opět stala lákadlem. Angelika se vrátila do Divadla Broadway 26. 1. 2010. Půvabnou Angeliku ztvárnila Monika Absolonová, Leona Machálková a Kamila Nývltová, která nahradila Dashu. Joffreyho de Peyrac opět zpívali Josef Vojtek, Marián Vojtko a Zbyněk Fric. Původní románovou předlohu napsala Anne Golon.

5. Touha – Touha

Inscenace Daniela a Mirjam Landových vychází z filmového muzikálu Kvaska. Premiéra se uskutečnila v Divadle Kalich v roce 2008. V hlavních rolích můžeme aktuálně vídat například Martina Písaříka, Lucii Vondráčkovou, Jiřího Korna nebo Dalibora Gondíka. Muzikáloví fanoušci si hudbu z Touhy brzy oblíbili a dnes snad nenajdete žádného, který by neznal: „Je to jak nic, to totiž neváží víc.“

4. Dracula – Jsi můj pán

Hudbu pro Draculu složil legendární Karel Svoboda, proto bychom neměli tento muzikál opomenout. Režie se ujal v obou nastudováních Jozef Bednárik. Do role Draculy se v novém nastudování převtělovali Daniel Hůlka, Josef Vojtek a Marián Vojtko.

3. Kleopatra – Teď královnou jsem já

Asi nejznámější a nejohranější muzikálový hit „Teď královnou jsem já“ naposledy zazněl na prknech Divadla Broadway 26. února 2012. V současné době objíždí Českou republiku v rámci Kleopatra tour. V hlavních rolích se za řadu let vystřídaly ty nejlepší zpěvačky. Při posledních uváděních ztvárnily Kleopatru Gabriela Gunčíková a Kamila Nývltová, která vystupuje i v rámci turné. Autorem hudby je Michal David a režisérem Filip Renč.

2. Quasimodo – Otevři vrata, hrbáči!

Román Victora Huga uvedlo Divadlo Hybernia 11. 11. 2011. Příběh zvoníka v Notre Dame a půvabné Esmeraldy je plný kontrastů. V muzikálovém zpracování tohoto románu můžete v hlavních rolích vidět: Quasimodo – Tomáš Trapl, Csogor Kassai, Esmeralda – Radka Pavlovčinová, Markéta Procházková. Muzikál režíroval Martin Kukučka, hudbu složili Jan Maxián, Jakub Prachař a Petr Kaláb.

1. Jesus Christ Superstar – Jak ze sna procitám/Heaven on their minds

Tuto vynikající rockovou operu vytvořili Tim Rice a Andrew Lloyd Webber v roce 1969. Prvně byl uveden ve West End v Anglii a posléze na Broadwayi. Děj je vyprávěn ústy Jidáše Iškariotského. V Praze měl premiéru již 24. 7. 1994 ve Spirále. V roce 2010 pak 11. a 12. listopadu v Hudebním divadle Karlín. Ježíše hraje Kamil Střihavka a Jidáše Václav Noid Bárta nebo Jan Toužimský.

[poll id=“169″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepších 7 muzikálových hitů: Od Ježíše po Pomádu