Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

TOP 10 nejhorších filmových učitelů. Je horší holka alkoholka nebo transvestita?

Veronika Jílková

Veronika Jílková

29. 6. 2011

Je tu konec školního roku, začínají prázdniny, a všichni studenti si mohou konečně odpočinout od největší hrozby, která je stíhá celých deset měsíců. Kromě školy samotné jsou to i učitelé! Nejen že to známe na vlastní kůži, i ve filmech jsou s nimi nejrůznější potíže.

Cameron Diaz jako Zkažená úča, Zdroj: distributor filmu

Cameron Diaz – Elizabeth

Dobře vypadající učitelka? Sexy žena v profesorském přestrojení? Možná jen to je na postavě Elizabeth ve filmu Zkažená úča to pozitivní. Přisprostlá, bezohledná učitelka chovající se nevhodně. Proč? Co dělá krom toho, že dává studentům samé špatné známky? Neustále se opíjí a čeká jen na chvíli, kdy bude moct každý den konečně vypadnout z práce.

Imelda Staunton – Dolores Jane Umbridgeová

Kdo byl povolán z Ministerstva kouzel, aby nastolil nejhorší vyučování v dějinách Bradavic? Kdo v Harrym Potterovi a Fénixově řádu používá fyzické tresty, zakazuje studentům jejich koníčky a záliby a nutí je k ohavným činnostem? Odpověď je snadná: profesorka Umbridgeová.  Dolores Jane Umbridgeová.

Billy Bob Thornton – Jasper Woodcock

Pan tělocvikář ví, jak studenty dostat do deprese a naprosto jim odepřít veškerou radost ze školních let. Stačí navštěvovat jeho hodiny tělocviku, které se spíše dají přirovnat k vojenskému cvičišti. Máte kilo navíc? Smůla, trestem pro vás bude posilování, po kterém se už nikdy nepohnete!

Sue Sylvester – tyranka všech roztleskávaček

Jane Lynch – Sue Sylvester

Nekompromisní členka profesorského sboru a trenérka roztleskávaček ze seriálu Glee rozhodně patří k dalším postavám, které mají co dočinění s fyzickými a psychickými tresty. Své studenty nesnáší, nezajímají ji jejich životy. Důležitá je pro ni jen vlastní sláva a výhry na závodech, na které nutí roztleskávačky hubnout nepochopitelnými metodami.

Pam Ferris – Agatha Trunchbull

Ve filmu Matilda herečka ztvárnila nemilosrdnou učitelku a ředitelku, které rozhodně nejsou cizí fyzické tresty. Ba naopak – velice ráda je provádí na všech studentech. K prohřeškům žáků základní školy stačí vlastnit čokoládový dort nebo mít upletené copánky.

Jiří Schmitzer – učitel Karel

Jak poznat, zda ve třídě hučí nějaký transformátor? Takovou otázku si Jiří Schmitzer kladl snad celý školní rok ve snímku Gympl, kdy mu studenti hučeli v hodinách a dělali mu naschvály.

Učitel Gunnar

Ve německém animovaném filmu Terkel má problém se postava nového učitele a milovníka zvířat v jedné minutě změní v osobu posílající smrtelné výhružky s posedlostí zabíjet a nenávistí ke studentům.

Terkel má problém s učitelem Gunnarem

Libor Landa – Adam / Eva

Převlékat se za učitelku fyziky, Evu a přitom tančit u tyče a nakonec se vysvléct před třídou a objevit se jako fyzikář Adam, dokáže jen Libor Landa v české komedii Kameňák.

Matthew Broderick – Jim McAllister

Jak zastavit uvědomělou studentku, jež se chce stát prezidentkou školní rady? Stačí být učitelem ve filmu Kdo s koho a postavit se jí do cesty neboli stát se jejím protikandidátem a odstranit osobu, která je posedlá přehnanou touhou po úspěchu.

Eleanor Bron – Miss Minchin

Kdo jiný než krutá učitelka může zkazit začlenění nové studentky v dívčí škole mezi ostatní? Tady osoba, která ve škole velí, může sebrat veškeré osobní památky Malé princezny na svého otce a zabránit jí tak, aby i zde mohla odloučeně, avšak šťastně vyrůstat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 10 nejhorších filmových učitelů. Je horší holka alkoholka nebo transvestita?