Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tom Hanks chce konkurovat Spielbergovi. Nechá zastřelit Lincolna

Režisér a herec společně stojící za úspěchy filmů Terminál či Zachraňte vojína Ryana tentokrát jdou proti sobě. Každý z nich chce představit svůj pohled na prezidenta Lincolna.

FOTO: Tom Hanks a Audrey Tautou ve filmu Šifra mistra Leonarda

Tom Hanks se svou zálibou v historii nezůstal pouze u luštění šifer. Zdroj: Bontonfilm

Dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks, kterého zanedlouho v kinosálech uvidíme v Atlase mraků, se minulý týden stal televizním moderátorem. Promění se v průvodce polohraným dokumentem Killing Lincoln o vraždě šestnáctého prezidenta USA.

Televizní film se má na obrazovkách objevit koncem letošního roku, čili v době premiéry tematicky příbuzného snímku Lincoln Hanksova přítele Stevena Spielberga. Pro něj bude dokončení realizace filmu o prezidentovi, který v moderní společnosti zrušil otroctví, splněním velkého snu.

Přečtěte si recenzi předchozího Spielbergova snímku, Válečný kůň

Práce na Spielbergově biografii už je ve fázi postprodukce a hvězdné obsazení v čele s Danielem Day-Lewisem (titulní role), Sally Field, Tommy Lee JonesemJosephem Gordonem-Levittem a Davidem Strathairnem vpadne na americká plátna už v listopadu, u nás si pak musíme počkat do ledna.

Hankse a Spielberga tedy nemůžeme brát jako rivaly, ale spíše jako předkladatele dvou různých pohledů na významnou osobnost americké historie. Není ovšem bez zajímavosti, že před časem médii proběhla zpráva o Hanksově utajené účasti ve Spielbergově dramatu, ve kterém má údajně ztvárnit Lincolnova vraha Johna Wilkese Bootha. Až v kinech uvidíme, zda šlo o kachnu, či příjemné překvapení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tom Hanks chce konkurovat Spielbergovi. Nechá zastřelit Lincolna