Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tleskač není žádnej Nafoukanej chlapeček. Je to plzeňská ska-stálice

Redakce

Redakce

29. 7. 2010

!Vstupenky!Desetičlenný skáčkový skoroorchestr, mající dnes na kontě dvě studiová alba, vesele plní kluby a baví fanoušky na festivalech již od roku 2001. Spolu s dalšími třemi desítkami účinkujících si Tleskače můžete poslechnout třeba na letošním open air festivalu Rock na Valníku, který se koná 26. až 28. srpna 2010.

Tleskač, Zdroj: archiv kapely

Devět chlapů a Olinka

Samotný nápad vzniku kapely sahá až k datu 1. ledna 2000, kdy se tři členové punkové skupiny Požár mlýna rozhodnou založit ska band. Zpěvák Míra Prasopes Císler, basák Jirka Frigo Sýkora a bubeník Petr Bejdžán Bejlek tak začnou na podzim téhož roku s další čtyřčlennou posilou zkoušet. Záhy se přidává altsaxofonista Pavel Halík spolu s mladičkou (tehdy patnáctiletou) Olinkou Konopíkovou a může tak být odehrán první koncert v Divadle Pod lampou. Počet členů se brzy ustálí na čísle deset a s přibývajícími odehranými koncerty není divu, že kapela vydává debutové album Ska z Česka (2004).

>>> Tleskač vystoupí také na festivalu Rock na Valníku. Vstupenky jsou v prodeji za 495 korun zde <<<

Roku 2006 Tleskač odehrává jubilejní 300. koncert a své příznivce nezapomene potěšit také vydáním druhého řadového alba Na předměstí Bory. V loňském roce bylo vydáno také DVD (společně s CD) Jan Tleskač Story (Live at Akropolis).

Nenapodobitelní patrioti

Přestože Tleskač dnes rozhodně na české scéně není jedinou kapelou svého druhu, co se originality týče, podobná uskupení mu nesahají takřka ani po paty. Texty plné vtípků s úsečnými narážkami na mnohé osoby českého showbyznysu či snad mystické propojení s bájným Janem Tleskačem, tím se nikdo jiný rozhodně chlubit nemůže. Hudbě neschází energie a skvělá sehranost, což je oceňováno obzvlášť u dechové složky kapely. Možná právě díky svému neutuchajícímu patriotismu v kombinaci se skáčkovým rytmem skupina statečně konkuruje starším a zkušenějším Sto zvířatům či naopak anglicky zpívajícím Fast Food Orchestra nebo Prague Ska Conspiracy.

Skupina Tleskač vystoupí koncem srpna na pódiu českého festivalu Rock na Valníku. Vstupenky stojí 495 korun a koupit je můžete online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tleskač není žádnej Nafoukanej chlapeček. Je to plzeňská ska-stálice