Menu
TOPZINE.cz
Tipy na výlety v ČR

Tipy na výlet: Dostihy v Pardubicích, doba ledová v Praze-Holešovicích anebo Národní muzeum

Redakce

Redakce

11. 3. 2011

Svěží jaro plné sil co nevidět převezme štafetu od kuckající a ustupující zimy, takže pojďte ven načerpat jarní energii, možností, kam vyrazit, je spousta!

FOTO: Areál Velké pardubické

Areál Velké pardubické, Zdroj: kudyznudy.cz

Výzva milovníkům jezdectví a dostihů – vyražte do Pardubic! Dějiště legendární Velké pardubické, mezinárodních závodů a dostihových mítinků se na jaro otevírá veřejnosti.

Unikátní dostihové závodiště v Pardubicích je světově uznávaný areál, který je možno navštívit i mimo oficiální akce. Pravidelné prohlídky zajišťuje Dostihový spolek v Pardubicích, který připravil novinku – prohlídky závodiště s průvodcem.

Po celý březen bude probíhat řada akcí s pravidelnými prohlídkami – ty je možné navštívit každou středu od 16.00 hodin a každou neděli už od 10.00.

Příjemným překvapením je vstup zdarma po celý březen! Je možné navštívit závodiště i individuálně ve všední dny, podmínkou je ovšem minimálně desetičlenná skupina a objednání alespoň týden dopředu. Vyražte nasát strhující dostihovou atmosféru, Pardubice čekají!

Jarní doba ledová v pražských Holešovicích

Už jste si někdy říkali, jaké by to bylo vyjít si na procházku a potkat třeba mamuta? Pak si nesmíte nechat ujít unikátní výstavu na holešovickém výstavišti v Praze.

Vyhynulí tvorové z doby ledové a modely pravěkých zvířat jsou zde vystaveny v životní velikosti. Nechybí již zmíněný mamut, který je zároveň největším exponátem výstavy, nejmenším je naopak americký šavlozubec, známý jako šavlozubý tygr. Zkrátka nepřijdou ani medvědí fanoušci, evropský medvěd jeskynní je dalším lákadlem.

FOTO: Tygr šavlozubý v životní velikosti

Tygr šavlozubý v životní velikosti, Zdroj: kudyznudy.cz

Výstava mimo jiné představuje současné trendy v paleontologii, což potěší paleontologické nadšence bez rozdílu věku. Podívat se můžete přijít až do 1. května, takže neváhejte a pojďte na cestu do pravěku.

TIP: Na výlet doporučujeme použít vlak a nebo auto. V případě, že nemáte vlastní, můžete si jej na kratší dobu (třeba víkend) pronajmout v autopůjčovně.

Od rádia až po muzeum

Nové využití dočasně našlo také bývalé sídlo rádia Svobodná Evropa – zvláštní stavba mezi Národním muzeem a Státní operou se stala na 4 roky hlavním dějištěm výstav a prostorem pro expozice.

Důvodem pro dočasné přestěhování kultury do téměř magického místa, kde svého času sídlilo i komunistické federální shromáždění, je rekonstrukce historického objektu Národního muzea.

Zahajující akcí v nových prostorách je výstava prací Karla Pratera – autora této rozporuplné budovy. Na výstavu nazvanou Město nad městem můžete přijít potěšit své umělecké oko až do 17. dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na výlet: Dostihy v Pardubicích, doba ledová v Praze-Holešovicích anebo Národní muzeum