Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tiffany Page. Fenomenální objev současnosti

Redakce

Redakce

20. 9. 2010

Ještě ani nevydala desku, ale tisk ji už označil za Chrissie Hynd z The Pretenders 21. století. Řeč je o Tiffany Page, zpěvačce, která to umí pořádně rozbalit.Tenhle hudební zážitek v podání mladé nadané hudebnice si rozhodně nesmíte nechat ujít!

Tiffany Page, Zdroj: tiffanypage.com

Tiffany Page na první pohled působí, že neumí do pěti počítat. Vypadá povědomě, jako byste ji už kdysi viděli, taková klasická kamarádka všech. Pokud ji ale na krk pověsíte kytaru a postavíte před mikrofon, dostanete výbušnou směs, která vám doslova způsobí závislost.

Tiffany, čtyřiadvacetiletá holka z Londýna, se dostala k hudbě zcela náhodou. Původně studovala Londýnskou školu módy, ale její kamarád ji přesvědčil, že by se měla věnovat spíše hudbě. Tiffany se seznámila s Chrisem Jankelem z The Blockheads, který jí úspěšně přivedl k tomu, že začala psát vlastní skladby. Zaujala i hudební vydavatelství Mercury, které s ní podepsalo smlouvu a přislíbilo jí vydání desky, která by měla vyjít koncem září.

Co na té holce vlastně všichni mají? Její hudební talent a jiskra přišly jako blesk z čistého nebe, který rozčeřil hladinu současné hudební scény. Ne nadarmo si jí vybrala Countrey Love z kapely Hole jako předskokanku pro turné ve Velké Británii; navíc figuruje i na žhavé listině adeptů na britskou cenu Brit´s Critics´ Choise Award.

Podle singlů Walk away slow a On your head je jisté, že o Tiffany neslyšíme naposledy. Už teď je jasné, že po hudebním světě nebude běhat další rádoby drsňačka typu Kelly Clarkson či Avril Lavigne, ale že se zformovala naprosto neobyčejně nadaná hudební senzace, která v sobě nosí to pověstné něco.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tiffany Page. Fenomenální objev současnosti