Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Theatres des Vampires přicházejí s novou upíří kronikou

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

10. 1. 2011

FOTO: Theatres des VampiresItalská skupina Theatres des Vampires v čele se svůdnou černovláskou Sonyou Scarlet hraje gotický metal s příměsí black metalu. Nyní tato kapela původem z historií opředeného Říma vydává deváté album s poetickým názvem Moonlight Waltz.

FOTO: Theatres des Vampires

Theatres des Vampires, Zdroj: myspace.com

Téměř tři léta očekávané album, nástupce předchozího Anima Noir, vychází 14. ledna 2011. Kapela však před novou upíří kronikou Moonlight Waltz varuje: jedná se totiž o třináct skladeb čistého vampirismu, plných romantických textů, napěchovaných orchestrem, samozřejmě kytarami a údernými bubny, zkrátka vším, co je pro Theatres des Vampires naprosto typické.

Práce na albu trvaly celých šest měsíců a není se co divit, protože na něm nepracovala jen sama skupina, ale i řada hostů, kteří se chopili všelijakých nástojů. Tak například Giorgia Martinez Pascucci si zahrála na housle, Luca Bellanova na cello a sáhodlouhý zástup dalších doplnil Sonyu o rozmanité zvuky vycházející z hrdel. Z tohoto alba si již nyní můžeme poslechnout singl Carmilla, kde se role textařky ujala sama zpěvačka Sonya. Singl je doprovázen klipem, jehož režie se zhostil David Bracci.

Tuto novou kroniku bude kapela předčítat v rámci chystaného Moonlight Waltz Tour, které zahrnuje také dvě zastávky v českých luzích a hájích, a to 17. května v Praze v klubu Exit na Chmelnici a 21. května v brněnském klubu Melodka. Vstupenky můžete koupit už nyní on-line zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Theatres des Vampires přicházejí s novou upíří kronikou