Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Subways: Milujeme, jak Češi tancují, proto se sem vracíme

Redakce

Redakce

21. 8. 2014

29. srpna zavítá na festival Rock for Churchill britská kapela The Subways. Kapela nehraje v Čechách rozhodně poprvé, a tak jsme cítili příležitost, se poptat, čím to je, že se do Čech tak rádi vracejí. Čtěte celý rozhovor…

The Subways, Zdroj: Rock for Churchi(l)

The Subways, Zdroj: Rock for Churchi(ll)

V Čechách nejste zdaleka poprvé. Dokážete si vzpomenout na nejlepší a naopak na nejhorší zážitek, který z České republiky máte?

Žádné špatné zážitky z Česka rozhodně nemáme, pokaždé to bylo skvělé! Vážně jsem si užila Rock for People, na kterém jsme hráli naposledy, parádní festival! Moc se mi líbily všechny ty malé stage v hangárech hlavně kvůli spoustě rozdílných typů hudby.

Říká se o vás, že pokaždé když v ČR koncertujete, tak po skončení vystoupení, musí sál zkontrolovat statik. Neboť není možné, aby vaše řádění nezbouralo celou budovu. Čím to je, že z vás tří srší tolik energie?

Máme štěstí, že máme tak senzační a praštěné fanoušky, kteří při každém koncertu zpívají, tančí a sami vydávají neuvěřitelné množství energie, která nás vždycky pořádně nakopne. Milujeme, když jsme na pódiu a sledujeme všechny ty tváře v publiku.

České rockové a punkové publikum je známo svým šíleným pogo běsněním pod jevištěm. Jak to vidíte vy? Jsou Češi běžní fanoušci nebo  jsme opravdu o něco více živelnější

České fanoušky zbožňujeme! Máš pravdu, opravdu jsou šílení! Milujeme, jak všichni tancujete – právě proto se k vám neustále vracíme!

Znáte nějakou českou kapelu z vaší indie-rockové branže?

O české hudbě toho bohužel moc nevím, mohl bys nám nějaké kapely nebo tvůrce doporučit?

Hodně britský kapel na otázku, co si vybaví, když se řekne Česká republika, odpoví, že pivo.  Jak to máte vy? Těšíte se na české pivo, které je s českými festivaly neoddělitelně spjaté?

No jasně! Miluji české pivo. (smích) A vaše jídlo je taky moc dobré!

Vystoupíte na Rock for Churchill, ten na konci srpna oslaví své patnácté narozeniny. Jak vzpomínáte na časy, kdy bylo patnáct vám?

Mých 15 pro mě byl vlastně opravdu důležitý věk. Rok předtím jsme založili kapelu a pravidelně hráli v blízkém okolí. Právě v tomhle věku jsme se rozhodli, že být v kapele je to, co chceme dělat celý život – hrát na koncertech a tvořit hudbu.

Na festivale vystoupí i jiné britské kapely (Dub Pistols, Dreadzone).  Líbí se vám jejich tvorba nebo nepatříte mezi fanoušky těchto partiček?

O všech těchto kapelách jsem slyšela skvělé věci, ale ještě jsem je neviděla naživo. To je právě jedna z nejlepších věcí na festivalové sezóně – můžeš omrknout spoustu nových kapel různých hudebních žánrů.

Právě chystáte nové album a ochutnávky z něj hrajete už celé léto. Jak publikum na nové songy reaguje? Líbí se? 

Toto léto je pro nás opravdu vzrušující. Můžeme sledovat reakce na nové písničky. Zdá se, že lidé už znají My Heart is Pumping to a Brand New Heart, která je již nyní dostupná.

Liší se nějak nové album od vaší dosavadní tvorby?

Jeden podstatný rozdíl je ten, že tohle album produkuje Billy. V minulosti jsme měli tu čest pracovat s úžasnými producenty, kteří jsou jedničkami ve svém oboru: Ian Broudie, Butch Vig a Stephen Street. Billy byl u každého mixování, nadšeně se zajímal o celý nahrávací proces a teď se konečně cítil připraven převzít žezlo. Produkoval všechny naše dema, nyní nám na spolupráci s ním přišel správný čas.

Před 10 lety jste hráli na velmi důležitém koncertu v Glastonbury, který odstartoval vaší úžasnou kariéru. Jaký byl pocit se sem letos vrátit a ohlédnout se zpět?

Bylo neuvěřitelné tam hrát znovu!  Byli jsme hrozně nervózní, protože to pro nás 10 let zpátky znamenalo opravdu moc, ale bylo to skvělé.

Na co se mohou návštěvníci Rock for Churchill těšit?

Spoustu rock’n’rollové zábavy! Nemůžeme se dočkat, až znovu zahrajeme v České republice!

Vstupenky na Rock for Churchill můžete nakupovat zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Subways: Milujeme, jak Češi tancují, proto se sem vracíme