Menu
TOPZINE.cz
Sport

The Chelsea FC Megastore: Tak trochu jiný fanshop

Martin Slabý

Martin Slabý

7. 7. 2010

Fanshop Chelsea FCPři mé nedávné návštěvě Londýna jsem si v nahuštěném programu našel chvilku času i na jednu sportovní záležitost. Tou byla návštěva Stamford Bridge, fotbalového svatostánku londýnské Chelsea, a přilehlého klubového fanshopu.

Fanshop Chelsea FC

Fanshop Chelsea FC Zdroj: chelseafc.com

Stamford Bridge se nachází nedaleko proslulého nádraží Victoria Station. Spletité cesty londýnského metra vás na Fulham Road, kde domovský stadion Chelsea stojí, dovedou během několika minut. Od Fulham Broadway, jak se jmenuje nejbližší stanice, se dáte doleva a po několika desítkách metrů už po své levici vidíte modré stožáry neklamně značící, že se blížíte ke stadionu.

Do srdce samotného Stamford Bridge jsem se bohužel nedostal, prohlédl jsem si tak aspoň jeho okolí. To je lemováno vysokými zdmi, kterým dominují obrazy současných či dřívějších fotbalistů „The Blues“. Nad vašimi hlavami tak můžete spatřit tváře hráčů jako např. Michael Ballack, Dennis Wise či Gianluca Vialli. Pak už přišel čas na hlavní bod programu – návštěvu místního fanshopu.

Stamford Bridge

Stamford Bridge Foto: Martin Slabý

Již z dálky mě cosi upoutalo. Ačkoliv byl všední den a ačkoliv v Premier League stejně jako ve většině dalších evropských lig probíhá letní přestávka, byl obchod s klubovými suvenýry hojně zaplněn návštěvníky. Další překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat. Poté, co jsem prošel vchodovými dveřmi, ocitl jsem se bez nadsázky v menším obchodním domě.

Skutečně. Kolem mě se rozprostíralo modré království. Regály byly plné suvenýrů od hrnků přes přívěšky na klíče až třeba po dětské nafukovací rukávky na plavání. Jelikož nebylo času nazbyt, vydal jsem se do další části fanshopu, kam mě vyvezl eskalátor.

Fanshop Chelsea FC

Fanshop Chelsea FC Zdroj: chelseafc.com

První patro nabídlo konečně to, co většina fotbalových příznivců v podobných obchodech hledá – klubové oblečení, trika, dresy, trenky, mikiny a mnoho dalšího. Kupříkladu dres se jmenovkou fotbalisty zde můžete pořídit za cenu kolem pětašedesáti liber. Samostatnou kapitolou jsou suvenýry vyrobené k příležitosti zisku double, tedy vítězství v Premier League i národním poháru, kterého se Chelsea podařilo dosáhnout v uplynulé sezóně. K dostání zde s touto tématikou byly různé šály, trička či například plakáty. Součástí fanshopu je i místnost s celkem dvanácti tiskárnami, kde vám zhotoví tričko se jménem a číslem vašeho oblíbeného fotbalisty.

Jelikož už se připozdívalo, zakoupil jsem místo plánovaného dresu, jehož zisk by mou peněženku vyprázdnil dřív, než bych se v Londýně stihl pořádně rozkoukat, pro jednoho z členů rodiny alespoň slušivé plavky za zhruba čtvrtinovou cenu, na přítomné televizi jsem zkontroloval stav zrovna běžícího zápasu anglického národního týmu na mistrovství světa a vydal jsem se zpět do londýnských ulic.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Chelsea FC Megastore: Tak trochu jiný fanshop