Menu
TOPZINE.cz
Sport

Test: Prodloužené šortky Crackonosh

Redakce

Redakce

29. 7. 2010

Foto: Šortky CrackonoshV létě je teplo, a tak se s(v)lečny dostávají k sukním a pánové a k ustřiženým nohavicím. Sukni dnes nemáme, ale zato pro vás máme test pánského letního kousku z Crackonoshova. Jak si kraťasy Crackonosh vedly, se dozvíte níže.

Foto: Šortky Crackonosh

Na úvod testu bych rád podotkl, že fotografie v článku se nesnaží napodobit tu úvodní, ale věrně zachytit opravdový vzhled testovaného, protože promofotky najdete v každém katalogu.

Vzhled

Dnes velice používaný kostkovaný vzor není ničím výjimečným, ale také ničím obyčejným.
Dominantou ve vzhledu je modrá a spolu s tmavším podkladem tvoří vkusnou kombinaci.
Žádná obří loga nehledejte. Jen malá u dvou kapes. Kdo si potrpí na velikou produkci obrázků a log, má smůlu.

Foto: Crackonosh šortky

Crackonosh šortky Foto: Jakub Pazdera

Kraťasy se na první pohled tváří jako ideální městský kousek, ale dá se v nich vyrazit s batohem do lesa a klidně i posedět nějakou tu hodinku na kole. Délkou lehce pod kolena sice neposkytují tak velký přísun vzduchu, ale díky relativně tenké látce jsou i tak celkem vzdušné. Otázkou zůstává, jak dlouho látka bude bez poškození.

Střih

Střih je detailní práce. Pas je po stranách pružný. Nestane se, že jste zrovna mezi velikostmi a jedno je větší a druhé zas malé. Sednou nekompromisně. Pro úplnou jistou můžete přidat pásek. Kolena jsou předtvarovaná a ani při dřepu nohavice netahají. Pokud si obléknete lezecký úvazek, už to není úplně to pravé ořechové, ale pořád se to dá považovat za přijatelné. Celková pohyblivost v nich je velice dobrá, a tak se můžete v klidu soustředit třeba na další chyt na stěně a ne na koleno, které vás tahá.

Foto:Detail zadní kapsy

Detail zadní kapsy Foto:Jakub Pazdera

Kapsy se ze začátku zdály mělké, ale nakonec se do nich s rezervou vejdou klíče, telefon, i mp3. Do zadní se peněženka vejde, ale už moc místa nezbude. Postranní kapsu jistí pouze jeden knoflík. I tak se nic nevytrácí. Pří sednutí nic nevypadává a nic se z kapes neztrácí.

Materiál

Látka je na dotek příjemná, nekouše a větrá. Když se v parnu zapotíte, budete to vědět jen vy a vaše šortky. Vlhčí místa si drží pořád stejnou barvu a na nic neupozorňují. Daň za lehkost a větrnost je dřívější opotřebení látky.  Po dvou týdnech, kdy jsem se v šortkách válel po trávě, plazil v lese, jezdil na kole, lezl a taky trochu plaval ve Vltavě, na přední straně stehen pobledla barva. Avšak pochybuji, že někdo bude provozovat stejně náročné aktivity dvacet dní v kuse, po které je skoro nesundá. Látka jinak nejeví žádné poškození.

Foto: Zadní pohled na šortky

Zadní pohled na šortky Foto:Jakub Pazdera

Po vyprání se nijak výrazně nesráží, lehce pouští. Doporučuji napoprvé klasicky přeprat v ruce. Další praní je už bez problémů. Prohnal jsem je pračkou na šedesát a vše je v pořádku, nic se nesrazilo.

Pro lehké outdoorové aktivity a pobyt venku budou ideální. Ve městě se cítí také jako doma. Díky příjemné ceně a vkusnému barevnému provedení bych je zařadil mezi nadprůměrné kousky. Určitě najdeme kvalitnější modely z dílen outdoorových firem, ale pro širší veřejnost jsou naprosto dostačující. Většinu konkurence by kvalitou strčily doslova do kapsy.

Foto: Logo Crackonosh

Logo na zadní straně kalhot Foto: Jakub Pazdera

Pokud hledáte něco, v čem budete normálně fungovat a občas také vyrazíte do přírody, je tohle vhodná volba.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Test: Prodloužené šortky Crackonosh