Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Televizní seriál Kancl míří na scénu. Vyzkouší prkna Divadla Rokoko

Redakce

Redakce

6. 9. 2012

Příznivci anglického humoru se mohou těšit na 10. listopad. Původní britský seriál Kancl dostal divadelní kabát a v Divadle Rokoko bude mít celosvětovou premiéru.

FOTO: První čtená zkouška kanclu

Premiéra se už blíží Zdroj: Divadlo Rokoko

Ti z vás, kteří jste neměli možnost seriál Kancl vidět v televizní podobě, vězte, že nejde pouze o trapný pokus sestavit vtipné scény a dosadit je do kancelářského prostředí. Seriál poukazuje na krutou realitu dnešní doby.

Čtěte také: Temné Želary v Rokoku překypují napětím

Na každodenní situace, jako je nejistota pracovního místa, nahlíží seriál s britským humorem a nadhledem. Záměrně používám slovo seriál a ne sitcom. Celý seriál je točen dokumentárním způsobem, což ve spojení se surovými dialogy podtrhuje realističnost scén.

FOTO: Vasil Fridrich

Jaký bude herec Vasil Fridrich šéf?

Ricky Gervais a Steve Merchant jsou tvůrci původního seriálu. Petr Svojtka se zhostil režie divadelní verze a pro inscenaci čerpal především z první série seriálu.

V hlavním rolích budou diváky přesvědčovat o loajalitě k neschopnému, ale zábavnému šéfovi Jiří Hána, Zbigniew Kalina, Henrieta Hornáčková, Veronika Janků a další. Loajalitu svých podřízených odmění humorem Vasil Fridrich. Celosvětový televizní fenomén vyzkouší divadelní prkna 10. listopadu v Divadle Rokoko.

Kancl

Divadlo Rokoko (Václavské náměstí 38, Praha 1)

Režie: Petr Svojtka

Hrají: Vasil Fridrich, Jiří Hána, Zbigniew Kalina, Henrieta Hornáčková, Veronika Janků, Stanislav Lehký, Robert Hájek, Radim Kalvoda, Lenka Zbranková, Jaroslav Vlach

Premiéra: 10. listopadu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Televizní seriál Kancl míří na scénu. Vyzkouší prkna Divadla Rokoko