Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Mafiánská opera: Černá komedie se představí v pražském Paláci Akropolis

Anna Kottová

Anna Kottová

22. 8. 2012

FOTO: Simona Babčáková a Oldřich NavrátilNa konci září uvede Palác Akropolis hru s názvem Mafiánská opera. Autoři se nechali inspirovat aktuální politickou i společenskou situací. V hlavních rolích se představí Simona Babčáková a Oldřich Navrátil.

FOTO: Simona Babčáková a Oldřich Navrátil

Tahouny inscenace budou Simona Babčáková a Oldřich Navrátil Zdroj: Studio DVA a Lucie Šplíchalová

Na černé komedii spolupracuje režisér a scenárista Janek Jirků s hudebníkem Markem Doubravou. Nechali se inspirovat současnou situací, ve které buď nadáváme, nebo se smějeme politické situaci a společenským událostem. Palác Akropolis uvede premiéru 24. září.

V týhle zemi žijou dva druhy lidí: ovce a ty, co ovce holej.

„Mafiánská opera aneb Nebát se milovat a nekrást! se inspiruje každodenním zklamáním a marným bojem normálních lidí. Je vám trochu přes třicet, jste rockový muzikant, máte kapelu, co nehraje, malou rodinu, co neuživíte. Při tom všem sledujete korupční kauzy kolem nás a máte pocit, že se vám politici a kmotři smějí přímo do očí,“ naznačuje děj hry Janek Jirků.

FOTO: Vizualizace k Mafiánské opeře

Vizualizace k Mafiánské opeře budí hrůzu Zdroj: palacakropolis.cz

Mafiánská opera vypráví příběh o lidech středního věku, kteří se již nechtějí nechat okrádat – o peníze, čas, lásku ani iluze.

Čtěte také: Na Letní Letnou 2012 se sjede cirkusová elita

„Není tak zábavné psát o zločinu, který páchají lidé, od nichž se to očekává, jako psát o zločinu, o nějž se pokoušejí lidé, od kterých by to nikdo nikdy nečekal,“ uvádí Janků.

FOTO: Jakub Žáček

Jakub Žáček se opět sejde se Simonou Babčákovou Zdroj: Lucie Šplíchalová

Půjde napůl o muzikál a napůl o činoherní představení, čemuž odpovídá i herecké obsazení. Babčáková alternuje v muzikálu Hello, Dolly! a Oldřich Navrátil patří ke skvělým činohercům.

K nim se připojí například Vladimír Marek, člen Divadla Na zábradlí, nebo Jakub Žáček, který se objevil s Babčákovou v sitcomu Comeback.

Mafiánská opera

Palác Akropolis (Kubelíkova 1548, Praha 3)

Autoři: Janek Jirků a Marek Doubrava

Režie: Janek Jirků

Hrají: Simona Babčáková, Oldřich Navrátil, Vladimír Marek, Jakub Žáček, Aneta Krejčíková, Vlasta Špicnerová, Petr Vodička a další

Premiéra: 24. září

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mafiánská opera: Černá komedie se představí v pražském Paláci Akropolis