Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Teď přichází zákon do Švanďáku. Premiéra inscenace V(Ý)CHOD se blíží

FOTO: V(Ý)CHOD, Švandovo divadlo_1Druhý ze tří biblických příběhů z cyklu Teď přichází zákon se v této sezóně rozhodlo inscenovat Švandovo divadlo. Bude mít premiéru v sobotu 3. března.

FOTO: V(Ý)CHOD, Švandovo divadlo_1

Čtveřice zkrachovalců se schází u jednoho stolu v hospodě Zdroj: Švandovo divadlo

Inscenace na téma Mojžíš vznikla jako příspěvek dramatické soutěže vypsané právě Švandovým divadlem. Název vítězného textu je V(Ý)CHOD a napsala ho Hana Lehečková.

Čtěte také: Městské divadlo Brno uvádí Mojžíše podle Starého zákona

Hra vůbec není biblickým příběhem, jak by se ze zadání soutěže mohlo zdát. Autorka uchopila téma Mojžíše z naprosto jiného konce. Uvádí diváka mezi čtyři zkrachovalé postavičky, které chtějí, ale bojí se udělat výraznější životní změnu.

Vykročí, nebo zůstanou sedět?

Tito čtyři zoufalí aktéři se spolu schází u hospodského stolu, kde si kladou existenciální otázky o životě. Když se pro změnu rozhodnou, už zbývá jen ten první krok. Vykročí? A bude to směrem k lepším zítřkům, nebo cesta do pekel?

FOTO: V(Ý)CHOD), Švandovo divadlo_2

Vykročí do nového života, nebo zůstanou sedět?

V(ýchod) navazuje v rámci cyklu Teď přichází zákon na inscenaci KAI/ABE 2011, která měla premiéru v listopadu loňského roku. Poslední, třetí část uvidí diváci 19. května. Po tématech Mojžíše a bratrů Kaina a Abela přijde na řadu Job – čtěte [job] nikoliv [džob].

V rolích odpadlíků se představí Kamil Halbich, Jaroslav Šmíd, Filip Čapka a Markéta Frösslová a režie se ujal David Šiktanc. Kamila Halbicha a Filipa Čapku jste společně mohli vidět například v inscenaci Řemeslníci.

V(Ý)CHOD

Studio Švandova divadla

Hrají: Kamil Halbich, Jaroslav Šmíd, Filip Čapka a Markéta Frösslová

Premiéra: sobota 3. března

Cena: 120 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Teď přichází zákon do Švanďáku. Premiéra inscenace V(Ý)CHOD se blíží