Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Technologické vychytávky v mobilních aplikacích, které dělají náš život jednodušší

Život nebyl nikdy jednodušší. Pokud něco nevíte, stačí si vzít do ruky váš chytrý telefon a na internetu dohledat cokoliv, co vás zajímá. Tak moc snadné to je. Nabízí se tedy otázka, proč nevyužívat veškeré vymoženosti moderních technologií? Pojďme se společně podívat na aplikace, které vás život ještě o něco více zjednoduší.

Láska na první kliknutí

Začněme tím, co trápí lidi od puberty až do stáří a o čem lidé zpívají a skládají písně již od nepaměti. Máme na mysli lásku a hledání ideálního partnera. Každý by si přál, mít po svém boku někoho, na koho se může spolehnout, s kým bude šťastný a prožívat společně životní události. A stejně jako v případě vyhledávání informací, ani seznamování nebylo doposud jednodušší. 

Na trhu je dostupný nespočet mobilních aplikací, které mají za cíl jediné: najít vám ideální protějšek. Jestliže jste bez partnera a online seznamování jste ještě nevyzkoušeli, je čas to napravit. Stačí se podívat na  vybrané seznamovací aplikace a přihlásit se na tu, která je pro vás nejvhodnější. Najít si s jejich pomocí můžete jak partnera na vážný vztah, tak i nevinný flirt.

Mějte přehled o svých financích

Nezáleží na tom, u které banky máte účet. Abyste měli přehled o svých financích neustále po ruce, stáhněte si do svého chytrého mobilního telefonu oficiální aplikaci od vaší banky. Díky tomu budete přesně vědět, jaký je stav vašeho finančního konta, jaké jsou vaše příjmy i výdaje a v případě odcizení karty můžete pomocí mobilní aplikace vaši platební kartu ihned zablokovat. Bankovní aplikace jsou praktické a měly by mít ve vašem přístroji své místo.

Poznámky a to-do listy na jednom místě

Stále si ještě píšete poznámky na papír? Stáhněte si raději aplikaci, která bude vaše to-do listy synchronizovat a budete je mít neustále po ruce. Můžete si do nich psát i nákupní seznamy a sdílet je s ostatními členy domácnosti. S aplikací, do které si budete moci psát své úkoly, se vám již nestane, že byste na cokoliv zapomněli. 

Navíc se může stát, že ne vždy máte po ruce tužku a papír. Proto je snazší vytáhnout z kapsy telefon a poznámku či úkol si ihned poznamenat. Kdybyste totiž spoléhali pouze na svou paměť, mohlo by se stát, že by se vám daný úkol z paměti zcela vytratil.

Mobilní aplikace

Zdroj: Shutterstock

Buďte neustále v pohybu

Pohyb je zdravý, nezbytný a měl by být součástí vašeho každodenního života. Mějte přehled o tom, kolik kalorií jste spálili a kolik kroků denně ujdete. Nemusí to být nutně 10 000 kroků za den, ale minimální hranice by měla být 5 000. Buďte aktivní, choďte na procházky a nechte svůj chytrý telefon, ať vám počítá ušlou vzdálenost a vydanou energii. Chodit můžete sami nebo s partnerem. Dokonce existují i aplikace pro sportovce, prostřednictvím kterých můžete porovnávat své výsledky s lidmi z okolí. Skvělé jsou pro běžce, kteří potřebují k běhu vyhecovat.

S mapou se nikdy neztratíte

Jestliže rádi chodíte na túry a jezdíte na výlety, ve vašem telefonu se určitě nachází i aplikace s mapami. Nemusíte ale nutně vyrážet pouze do divočiny, abyste mapy využili. Někdy se vám hodí i uprostřed rušného velkoměsta, když chcete najít nejkratší a nejjednodušší cestu nebo například zjistit, kde se nachází určitý obchod a znáte pouze jeho adresu.

Moderní technologie náš život zjednodušují a záleží pouze na nás, jak moc si technologie vpustíme do života. Některé aplikace jsou nutností, jiné samozřejmostí a další příjemným doplňkem. Zvažte si podle svého, které aplikace ve svém každodenním životě využijete a neváhejte si je nainstalovat a okamžitě si začít užívat pohodového života. Starosti, to-do listy a hledání ideálního protějšku, přenechte svému chytrému telefonu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Technologické vychytávky v mobilních aplikacích, které dělají náš život jednodušší