×
TOPZINE.cz

Talia al Ghul z Batmana se představí jako Lady Macbeth

FOTO: Veřejní nepřátelé - Marion Cotillard - Bontonfilm CZ
Prohnaný úsměv bude Marion slušet i v roli Lady Macbeth. Zdroj: Bontonfilm CZ

Ačkoli to bude brzy už 400 let od smrti krále dramatu Williama Shakespeara, jeho hry žijí na divadelních prknech i filmových plátnech dodnes. Po třech zpracováních už ale filmoví tvůrci uznali, že je téma Romea a Julie vyčerpáno, a místo něj se zaměřili na Macbetha.

Prohnaný úsměv bude Marion slušet i v roli Lady Macbeth. Zdroj: Bontonfilm CZ

Produkce, která má na svědomí například i Oscarem oceněnou královu řeč, slibuje autentické prostředí, hlubokou psychologizaci postav i hvězdné obsazení. Macbetha vracejícího se z války ztvární Michael Fassbender (Prométheus, Konzultant,) a Marion Cotillard (Temný rytíř, Edith Piaf) se představí jako jeho žena Lady Macbeth, která se ho snaží přesvědčit, aby zabil krále Duncana a usedl na trůn místo něj.

„Je opravdu těžké stát se součástí něčeho takového. Ta hra i postavy mají svou pověst a reputaci, ale i když je to teprve druhý film Justina Kurzela (Snowtown), je to skutečně skvělý režisér. Hádám, že o něm ještě uslyšíme,“ je přesvědčená Marion Cotillard. S Kurzelem se jí navíc pracuje dobře už jen proto, že se ji nesnažil přinutit k potlačení francouzského přízvuku, naopak ji přesvědčil, že to jinak skotskému snímku jedině prospěje.

„Skotský přízvuk, který je pro hru důležitý, je nesmírně těžký. Je těžký i pro anglického herce, natož pro mě. Chtěla jsem vědět, jestli se mám snažit zbavit se svého akcentu, ale Justin mě ujistil, že je to zajímavé a filmu to dodá takovou exotickou příchuť. Nevím, jestli je to pravda, ale každopádně v tom pokračuji,“ směje se herečka.

Datum samotné premiéry ještě není známo, předpokládá se ale, že by se diváci nového shakespearovského filmu mohli dočkat příští rok.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..