×
TOPZINE.cz

Talia al Ghul z Batmana se představí jako Lady Macbeth

FOTO: Veřejní nepřátelé - Marion Cotillard - Bontonfilm CZ
Prohnaný úsměv bude Marion slušet i v roli Lady Macbeth. Zdroj: Bontonfilm CZ

Ačkoli to bude brzy už 400 let od smrti krále dramatu Williama Shakespeara, jeho hry žijí na divadelních prknech i filmových plátnech dodnes. Po třech zpracováních už ale filmoví tvůrci uznali, že je téma Romea a Julie vyčerpáno, a místo něj se zaměřili na Macbetha.

Prohnaný úsměv bude Marion slušet i v roli Lady Macbeth. Zdroj: Bontonfilm CZ

Produkce, která má na svědomí například i Oscarem oceněnou královu řeč, slibuje autentické prostředí, hlubokou psychologizaci postav i hvězdné obsazení. Macbetha vracejícího se z války ztvární Michael Fassbender (Prométheus, Konzultant,) a Marion Cotillard (Temný rytíř, Edith Piaf) se představí jako jeho žena Lady Macbeth, která se ho snaží přesvědčit, aby zabil krále Duncana a usedl na trůn místo něj.

„Je opravdu těžké stát se součástí něčeho takového. Ta hra i postavy mají svou pověst a reputaci, ale i když je to teprve druhý film Justina Kurzela (Snowtown), je to skutečně skvělý režisér. Hádám, že o něm ještě uslyšíme,“ je přesvědčená Marion Cotillard. S Kurzelem se jí navíc pracuje dobře už jen proto, že se ji nesnažil přinutit k potlačení francouzského přízvuku, naopak ji přesvědčil, že to jinak skotskému snímku jedině prospěje.

„Skotský přízvuk, který je pro hru důležitý, je nesmírně těžký. Je těžký i pro anglického herce, natož pro mě. Chtěla jsem vědět, jestli se mám snažit zbavit se svého akcentu, ale Justin mě ujistil, že je to zajímavé a filmu to dodá takovou exotickou příchuť. Nevím, jestli je to pravda, ale každopádně v tom pokračuji,“ směje se herečka.

Datum samotné premiéry ještě není známo, předpokládá se ale, že by se diváci nového shakespearovského filmu mohli dočkat příští rok.

 Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..