Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Michaelu Fassbenderovi: Chtěl být vlasatým metalistou

Je jedním z těch herců, kteří si pro získání ženských srdcí nemusí hrát ve všech filmech na romantiky a klidně mohou poodhalit i temnější stránku. Co všechno skrývá ta jeho?

FOTO: Michael Fassbender ve filmu Stud

Žebříček nejžhavějších mužů asi neovládne, přesto má své kouzlo. Zdroj: AČFK

Michael Fassbender je původem z Německa, ale už jako dítě se přestěhoval do Irska. Jeho první zkušeností byla ve dvanácti letech role v populárním seriálu Hercule Poirot, skutečnou vášeň pro herectví v sobě objevil až na střední škole po tom, co se mu začal bortit sen o dráze kytaristy.

Na hereckou špičku se dostával pomalu a trochu ztuha, ale dnes patří mezi uznávané herce, i když trochu ostřejšího rázu. Nejvýrazněji zatím zazářil ve snímcích Stud, PrometheusJana Eyrová či v loňském Konzultantovi. Momentálně ho můžete vidět jako nelítostného otrokáře v životopisném dramatu 12 let v řetězech, které u nás mělo premiéru už 23. ledna.

1. Měl slabost pro Metallicu

Michael rozhodně netoužil být hercem už odmalička. Vlastně měl jako teenager naprosto odlišné sny. I vzhled. „Miloval jsem metal, když jsem měl kapelu s mým kamarádem Mikem, nosil jsem vlasy dlouhé až na hruď, vysoké boty a ustřižené kraťasy,“ vzpomíná herec.

play-sharp-fill

Tvrdě dřel, aby se naučil všechny oblíbené písňové texty a všem dokázal, že by se jako kytarista mohl uživit. Životní sen mu ovšem dlouho nevydržel. „Jednou kamarád přišel na zkoušku s vlastní kytarou a prostě mě vyhodil z pokoje,“ popisuje konec své hudební kariéry.

2. Otravuje kolegy dobrou náladou

I když sám přiznává, že některá období v jeho kariéře nebyla zrovna prozářená sluncem, vždycky se snažil zůstat nad věcí. „Byly doby, kdy jsem se utápěl v temnotě, to sám dobře vím. Ale pak jsem se začal prostě usmívat každý den, i když jen trochu. Můj kolega David Cronenberg mi pak dokonce řekl, že ho strašně štvu, když chodím do práce věčně v dobré náladě,“ směje se Michael.

3. Má smůlu v lásce

Michael je bohužel jeden z příkladů hvězd, kterým sláva komplikuje milostný život. Jak sám přiznává, nejdelší vztah, který kdy měl, trval dva roky. Od doby, kdy se stal slavným, je pro něj sice jednodušší se seznámit, ovšem mnohem obtížnější vztah udržet.

FOTO: Jana Eyerová - Michael Fassbender a Mia Wasikowska - Bontonfilm

Vzácnost. Michael jako romantická duše v Janě Eyrové. Zdroj: Bontonfilm

„Vzpomínám, jak jsem s jednou dívkou seděl u stolu a povídali jsme si. Řekl jsem: Bože, já se teď tak nudím. A ona odpověděla: To je tak zajímavé! A já na to jen: Víš co? Před pěti lety by to pro tebe zajímavé nebylo,“ popisuje herec své nezdary.

4. Nejhorší pro něj bylo točit znásilnění

Ve snímku 12 let v řetězech, který v lednu vstoupil do českých kin, ztvárnil Fassbender zvrhlého otrokáře Edwina. Podle vlastních slov patřily některé scény k těm nejstrašnějším, které kdy točil.

„Nejhorší bylo natáčet v noci znásilnění dospívající otrokyně Patsey. S Lupitou Nyong’o, která ji hrála, jsme se po dotočení museli obejmout, bylo to hrozné. Musel jsem si dát okamžitě něco k pití, abych to ze sebe spláchl a byl schopen vůbec druhý den zase hrát,“ přiznal se.

FOTO: 12 let v retezech

Jako otrokář si servítky rozhodně nebere. Zdroj: Bontonfilm

5. Jeho nádobíčko chválí i muži

Možná není úplně příjemné mluvit o vašich intimních partiích před novináři, občas to ale za vás obstarají kolegové. Charlize Theron, s níž si Michael zahrál v Prometheovi, při jednom z rozhovorů mezi řečí zmínila, že jeho přirození bylo jako zjevení a že jí bude skutečně potěšením s ním kdykoli znovu pracovat.

Korunu tomu pak nasadil samotný George Clooney, který mu během předávání Zlatých glóbů poděkoval za převzetí čelní nahé zodpovědnosti ve filmu a dodal: „Myslím to upřímně, mohl byste hrát golf i se zavázanýma rukama.“ Taková recenze potěší, nemyslíte?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 zajímavostí o Michaelu Fassbenderovi: Chtěl být vlasatým metalistou