Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Tajemstvím úspěšného hubnutí je vyvážená strava a zdravý životní styl!

Nejste spokojeni se svým vzhledem ani se svou hmotností? Tak s tím něco dělejte. Možností je celá řada. Méně a více účinných.

Po štíhlé postavě touží snad každý. Nebo alespoň většina z nás. Bez tvrdé práce je ovšem dopřána málokomu. Nadbytečné kilogramy a nevzhledné tukové zásoby přitom nejsou jen otázkou množství zkonzumovaného jídla. Naše tělesná hmotnost souvisí především s metabolismem a životním stylem.

Váha nesouvisí jen s množstvím zkonzumovaného jídla

Statistické studie prokazují, že jde o mylnou představu dokonce i mezi lékaři. Ve skutečnosti se jen pouhých dvacet procent obézních přejídá. Asi třetina jí normálně a až polovina lidí s nadváhou dokonce jí velmi málo. Zkrátka to není jen o tom, kolik toho sníme. Jde především o celkový životní styl, faktory dědičnosti a metabolismus.

Viníkem bývá metabolismus

Matabolismus neboli přeměna látek a energií v organismu je nejrychlejší v dospívání a mladém věku, jehož postupem se zpomaluje. Každý z nás také jinak reaguje na redukční kúry. To je dáno tím, že metabolismus každého z nás je jiný. Proto lidé s rychlým metabolismem mohou jíst v podstatě všechno a nepřiberou. A ti s pomalým metabolismem přibírají na váze, jak sami říkají, i z vody. Jedním z klíčů úspěšného hubnutí proto bývá zrychlení metabolismu jako takového.

Zrychlujeme metabolismus

Metabolismus lze zrychlit několika způsoby, ať již se jedná o zvýšení příjmu bílkovin, ryb, pikantních jídel, pití vlažné vody s citronem po ránu, zeleného čaje, pravidelné aerobní cvičení a budování svalové hmoty. Všechny tyto pojmy mají jedno společné, a tím je zdravý životní styl. Do něj v žádném případě nepatří hladovění, jímž si metabolismus spíše narušíte.

Hubněte zdravě

Hubnout nebývá snadné a především to je běh na dlouhou trať. Na mysli máme zdravé hubnutí, jehož základem je vyvážená strava. Věřte, že jinak než zdravě hubnout nechcete. Tedy podkopat si zdraví a přivést si některou z poruch příjmů potravy. K té jsou náchylné především mladé dívky.

Jakou cestu k ideální postavě zvolíte?

Již v úvodu tohoto článku jsme zmínili, že cest k ideální postavě je hodně. Spoustu z nich představuje nový blog o hubnutí fittipy.cz plný inspirativních článků a rad na různá témata. Dozvíte se tu třeba, co to je emoční tuk, jak zhubnout v páru či jak si vypěstovat zdravý vztah k jídlu. A vaše děti s vámi. Dieta pro děti je samostatným tématem, o němž se rozepíšeme v některém z příštích článků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tajemstvím úspěšného hubnutí je vyvážená strava a zdravý životní styl!