Menu
TOPZINE.cz
Sport

Světový divácký rekord padl, hokejové utkání v USA vidělo 113 tisíc diváků

Martin Slabý

Martin Slabý

12. 12. 2010

Už jste si někdy vyzkoušeli, co uvidíte z šestadevadesáté řady hokejového hlediště? Že ne? Diváci na utkání hokejových univerzitních týmů Michigan a Michigan State ano. Na tento zápas totiž dorazilo neuvěřitelných 113 411 diváků.

Michigan Stadium

Na tréniku byli hokejisté obou týmů ještě bez diváků, na zápas pak dorazila rekordní návštěva Zdroj: youtube.com

V nejvyšší řadě při rekordním hokejovém zápase seděla i Becky Karakashová. „Vidíte úplně v pohodě. Navíc je tady výborné, že vidíte, co se děje na celém kluzišti,“ vyprávěla nadšeně Becky.

Na michiganském fotbalovém stadionu, o 96 řad níže a dalších několik metrů dále, se chvíli předtím dohrálo utkán mezi celky Michigan a Michigan State. Výsledek, mimochodem 5:0, nebude to hlavní, co v historických análech zůstane. Zato návštěva nadchla. Vždyť doposud největší počet lidí zaplnil tribuny na letošním mistrovství světa, kdy na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu sledovalo vítězství domácích Němců nad Američany 77 803 většinou nadšených fanoušků.

Nejvyšší návštěvy na hokejovém utkání

113 411 Michigan – Michigan State 11. prosince 2010

77 803 Německo – USA 7. května 2010

74 544 Michigan State – Michigan 6. října 2001

71 217 Pittsburgh – Buffalo 1. ledna 2008

57 167 Montreal – Edmonton 22. listopadu 2003

„Chtěli jsme vytvořit světový divácký rekord a to se nám povedlo,“ pochvaloval si michiganský sportovní ředitel David Brandon. Vstupenky, které byly k sehnání za patnáct dolarů, šly do prodeje 21. dubna. O dva týdny později bylo už prodáno více jak sto tisíc lístků.

Mezi davy diváků byla snadno k rozpoznání i skupinka asi dvaceti fanoušků v jasně žlutých dresech s nápisem „Sweden“. Ti absolvovali několik tisíc kilometrů až ze švédského Södertälje, aby v akci viděli i Carla Hagelina. Dvaadvacetiletý hokejista ze země Tří korunek se jim odvděčil jednou z branek. „Všem naskočila husí kůže, když hlasatel oznámil počet diváků. Bylo skvělé být součástí zápisu do historie,“ uzavřel Hagelin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Světový divácký rekord padl, hokejové utkání v USA vidělo 113 tisíc diváků