Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Svatba Williama a Kate: Princezna Beatrice nasadila parohy

Anna Talašová

Anna Talašová

30. 4. 2011

Nevěsta nepřekvapila, řada svatebčanů ano. Co všechno bylo k vidění na svatbě prince Williama a Catherine Middleton? Která z dam měla nejhrůznější klobouk a kdo měl tu čest obléknout královnu?

FOTO: Královna na svatbě prince Williama

Královna Alžběta na svatbě prince Williama, Zdroj: flickr.com

Přestože pozvánka na obřad diktovala velmi přísný dress code, pohled do řad svatebčanů byl zajímavější než na samotnou nevěstu. Pánové měli přikázáno obléct žaket nebo černý oblek. Pokud jsou členy ozbrojených sil, připadala v úvahu jedině uniforma. Dámy se ale mohly odvázat aspoň co se týče klobouků a ozdobných čelenek.

Klobouky jsou v Británii stále oblíbené společenské téma a narazíte na ně nejen na dostizích v Ascotu. Při nudném čekání na členy královské rodiny se všichni televizní diváci mohli bavit pohledem právě na ně.

Dámy se neomezovaly co do velikosti a sedět za některou z nich nebyla výhra. Nedržely se při zdi ani při výběru barev a tvarů, a tak se občas v davu mihlo cosi jako satelit nebo mrtvý bažant. Princezna Beatrice měla na hlavě parohy. Vybírala snad poslepu?

FOTO: Princezny Eugenie a Beatrice na svatbě prince Williama

Princezny Eugenie a Beatrice, Zdroj: flickr.com

Krásnou a moderní kombinaci tyrkysové s červenou a zlatou zvolila manželka premiéra Samantha Cameron. Jednoduché, a přesto zajímavé šaty od Burberry, výrazný náhrdelník a nic moc velkého na hlavě. Outfit na výbornou. A že to manželkám politiků šlo, dokazoval i retro kostým Miriam Clegg, který doplnila odvážným černým turbanem s výraznými rudými květy.

Čtěte také: Vše o svatebních šatech Kate

Pozadu tentokrát zůstala Victoria Beckham, která v jednoduchých tmavomodrých šatech a podivném kloboučku s větvemi neoslnila. Do toho ještě trapas s Řádem britského impéria, který si manžel David připnul na špatnou stranu žaketu. Ale za co můžeme Victorii obdivovat – i v pokročilém měsíci těhotenství neodložila vysoké Louboutinky.

FOTO: David a Victoria Beckham na svatbě prince Williama

David a Victoria Beckham, Zdroj: youtube.com

Zazářila sestra nevěsty Philippa, kterou oblékala také Sarah Burton. Její jednoduchá róba olemovaná stejnou krajkou jako šaty nevěsty byla opravdu nádherná a celý dojem kazilo jen pár varhánků v sedu.

Princ William mohl na obřad zvolit civil, modrou uniformu Královského letectva nebo červenou uniformu Irské gardy. Nebál se, sáhl po sytě červené a dobře udělal. Královniny vanilkově žluté šaty navrhla Angela Kelly. Zajímavým detailem byly ručně navlečené korálky ve tvaru slunečních paprsků, které zdobily výstřih.

FOTO: Královská rodina a sourouzenci nevěsty na svatbě prince Williama

Sestra nevěsty Pippa byla nepřehlédnutelná, Zdroj: youtube.com

Navzdory pár ne příliš povedeným módním kreacím se královská svatba obešla bez větší katastrofy. Ať je takové i manželství vévody a vévodkyně z Cambridge.

Nepozvali vás na svatbu? Nezoufejte, královského obřadu se můžete dodatečně zúčastnit i vy!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatba Williama a Kate: Princezna Beatrice nasadila parohy