Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Surrealistická retrospektiva Jiný vzduch pomalu končí. Zbývá poslední týden

Redakce

Redakce

27. 3. 2012

OBR: Falešná želva - autor Jan ŠvankmajerOd 9. února probíhá v prostorách Staroměstské radnice největší surrealistická výstava za posledních 20 let. Rozsáhlý projekt Jiný vzduch představí na 70 autorů. Pokud jste ji dosud nenavštívili tak si pospěšte, končí 4. dubna.

OBR: Falešná želva - autor Jan Švankmajer[/caption]

V pestré škále vystavovaných fotografií, kreseb, koláží a objektů je zastoupena i tvorba předního českého výtvarníka, režiséra a zároveň také kurátora výstavy – Jana Švankmajera. Dále se vám představí například Albert Marenčin, Kateřina Piňosová, Kathleen Fox z Británie, Ody Saban z Francie a mnoho dalších.

Doprovodný program ještě stihnete

Výstava měla i bohatý doprovodný program. Bohužel už neuvidíte filmové projekce surrealistických autorů v kině Ponrepo, ty již proběhly. Ale stále ještě můžete přijít na autorské čtení v Literární kavárně Řetězová.

Poslední literární večer se uskuteční 29. března od 20 hodin a vystoupí zde nositel ceny Alfréda Radoka – Jiří Ornest, dále Jakub Effenberger, Jan Gabriel, Jan Kohout, Jan Richter a Bertrand Schmitt.

Šance projít si výstavu s odborným komentářem se vám naskytne taktéž 29. března v prostorách Staroměstské radnice v 10 hodin. Průvodcem vám nebude nikdo jiný než samotní kurátoři výstavy Jan Švankmajer a Bruno Solařík společně s dalšími přítomnými autory, a to určitě stojí za návštěvu.

Jiný vzduch – Staroměstská radnice

9. 2. 2012 – 4. 4. 2012

Kurátoři: František Dryje, Bruno Solařík, Martin Stejskal, Jan Švankmajer
Otevírací doba: út – ne 10 – 18 hod
Vstupné: 150 Kč / 95 Kč

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Surrealistická retrospektiva Jiný vzduch pomalu končí. Zbývá poslední týden