Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sunshine pokřtili v Lucerně novou desku Karmageddon

Marie Baladová

Marie Baladová

26. 4. 2011

FOTO: SunshineVe čtvrtek 21. dubna zažil pražský Lucerna Music Bar první velkou koncertní ochutnávku z nového alba Sunshine – Karmageddon. Domácí čtveřici přišli podpořit i belgičtí Thot a jako host se na pódiu mimo jiné objevil i Niceland.

Sunshine na koncertě v Lucerně, Zdroj: Topzine.cz, foto: Martin Chochola

Začátek koncertu se poněkud protáhl a před skoro zaplněnou Lucernou nejdříve vystoupila bruselská elektro-rocková kapela Thot. Žánrově dobrá volba, pod pódium přilákala i celkem slušný dav. Většina lidí ale spíše nevěděla, zdá má alespoň pokyvovat hlavou do rytmu nebo si jít pro další drink. Nejlepší moment byl cover od Justice, jinak kapela i přes velké nasazení všech členů (nebo možná právě proto) působila tak trochu jako prvoplánový kravál.

Půlhodinová prodleva před koncertem není u Sunshine žádná vyjímka. A také není žádným překvapením, že Kay Buriánek ani nikdo z ostatních členů této trash-indie čtveřice si nepotrpí na žádné zbytečné okecávání a songy servírují publiku jeden za druhým, s absolutně sebejistým a mírně nezúčastněným výrazem. A pokud si někdo myslel, že při křtu alba by se mohlo cokoliv změnit, myslel špatně.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz-praha-hudba-sunshine-21_04_2011/]

Chlapci vypadali stylově jako vždy a chodit v roli dekadentních hudebních bohémů typu „víme, že vám musíme říct, že jste skvělí, protože platíte za lístky a desky“ opravdu umí. I když Kay dokáže být výřečnější, v Lucerně si vystačil se svým moudrem „Včera není dneska, protože dneska už dneska není ani dneska“. Koukalo se na ně opravdu dobře, pot z nich stříkal na všechny strany.

Sunshine se nebáli a hráli hodně skladeb z křtěné desky. Dav pod pódiem přijal vděčně asi všechny, na oplátku se pak postupně dočkal i starých dobrých evergreenů. Ke křtu samotnému vůbec nedošlo (ten asi proběhl už minulý týden v Brně), byl to koncert jako jeden z mnoha. Jediným bonusem navíc bylo hostování Nicelanda ve skladbě New Manifesto.

Hlavně neusnout na vavřínech

Není pochyb, že Sunshine jsou jednou z nejosobitějších koncertních kapel v Čechách. Jejich vystoupení srší neskutečnou energií a kdo si stoupne pod pódium, ten má zaručeno, že ho Kay Buriánek přinejmenším poprská vodou. Mají skvělý zvuk a originální look. Jenže jakoby na všechny svoje skladby měli jeden jediný poměrně jednotvárný manuál, který se sice ze začátku osvědčil, ale dál je už nemůže posunout.

FOTO: sunshine

Sunshine při koncertu v Lucerně

Karmageddon zní na živo dobře, ale nepředstavuje žádnou větší změnu nebo tvůrčí posun. Ten, koho zvuk Sunshine baví, si stěžovat nebude, ale to je asi tak všechno. Osvěžení v tvorbě se nekoná. Místo toho jakoby chlapci při všem tom měnění a ladění kytar zapomněli, že se i při starých osvědčených hitovkách musí stále snažit a ne spoléhat na to, že kotli pod pódiem to bude jedno.

Kdo umí, umí, a Sunshine na české hudební výsluní určitě patří. Nemůžu si ale pomoct, působili na mě dojmem, že jsou v Lucerně hlavně z povinnosti. Snad se jim bude líp hrát na letních open-air festivalech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sunshine pokřtili v Lucerně novou desku Karmageddon