Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Suede si v novém videu podmaňují davy a na podzim se chystají i do Čech

Adam Vrána

Adam Vrána

8. 9. 2013

Britské kapele Suede vyšel videoklip k singlu For the Strangers ze zatím poslední studiovky Bloodsports. Právě aktuální album dovezou 16. listopadu i do velkého sálu pražské Lucerny. Vstupenky jsou k dostání online od 990 korun.

FOTO: Suede

Suede. | Zdroj: Arts Marketing

Černobílé video pořízené letos v březnu ukazuje comeback skupiny, která na konci minulého století patřila na britské hudební scéně k jedné z nejpopulárnějších, přičemž zájem o nově zavedený subžánr (tzv. Britpop) se dařilo šířit i za hranice ostrovů.

Suede, jejichž název je převzat od songu Suedehead od Morrisseyho (Steven Patrick Morrissey, zpěvák The Smith, pozn. red.), existují od roku 1989. Počáteční nezdar s vydáním debutu hladce setřel úspěch jejich eponymního alba z roku 1993, které bylo nejprodávanější nahrávkou od dob boomu kolem Welcome to the Pleasuredome od Frankie Goes to Hollywood.

O nejvýznamnější sukces se kapele postarala o tři roky později třetí deska s názvem Coming Up, která se umístila na předních místech v evropských, asijských a kanadských hitparádách. Rozpad potkal Suede až v roce 2003, kdy podle frontmana Bretta Andersona chyběl v kapele nějaký umělecký motiv, kvůli kterému by stálo za to se ve stávajícím uskupení muzice nadále věnovat.

Když po dlouhých sedmi letech vyplula na veřejnost informace o chystaném comebacku, pochyby fanoušků i médií byly na místě. Kapela se však podařilo naskočit zpět do rozjetého vlaku s úspěchem. Dokázal to kritiky vychvalovaný koncert v londýnské Royal Alber Hall, anebo právě aktuální album Bloodsports, kterému se i navzdory značné odmlce od nahrávání podařilo opět dobýt přední příčky britských hitparád.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Suede si v novém videu podmaňují davy a na podzim se chystají i do Čech