Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Strhující atmosféra Ahn Tria na Colours of Ostrava

Redakce

Redakce

11. 7. 2009

O dění na hlavní stagi vás budeme informovat, ale vše se samozřejmě neodehrává jen na největším podiu. Zrekapitulujeme tedy také ostatní včetně Kostelní scény, kde včera vystoupilo Ahn Trio, tentokrát však bez Tatabojs.

Evangelický kostel má omezenou kapacitu, toho si byli vědomi návštěvníci, kteří se před ním začali shromažďovat bezmála hodinu před plánovaným začátkem koncertu Ahn Tria. Také jsem patřila k nadšencům, kteří si nechtěli nechat ujít vystoupení tria z New Yorku. Čekání se vyplatilo a bylo odměněno nádherným koncertem, který si užívali jak diváci, tak dívky z Ahn Tria. Nádherné melodie předních skladatelů dostávaly v prostředí kostela zcela jiný rozměr. Atmosféra pohltila diváky natolik, že po dohrání skladby bylo vždy pár vteřin úplné ticho a až poté diváci propukli v aplaus. Překvapením byla bývalá frontmanka kapely Khoiba Ema Brabcová, která jednu skladbu Ahn Tria doprovodila zpěvem. Sestry si svůj první samostatný koncert v České republice užily, neustále se usmívaly, vtipkovaly a vytvořily až neuvěřitelně příjemnou atmosféru. Jeden z vrcholných koncertů letošních Colours of Ostrava!

Další zastávkou byl Tent, kde zazpíval německý písničkář Daniel Benjamin. Ten rozdal dívkám v první řadě květiny a pokračoval ve svém velmi osobitém vystoupení, které ovšem poněkud utrpělo odcházejícími diváky, kteří si chtěli zajistit co nejlepší místa na očekávaný koncert Jamieho Culluma na hlavní stagi.

Tent je pravděpodobně nejkritizovanější scénou letošního ročníku. Malý stan, kde polovinu prostoru pro diváky tvoří místa k sezení a přísun vzduchu je nedostačující. To jsou nejčastější výtky. Po včerejším koncertu The Violet Burning nezbývá než přidat další, a sice na zvukaře, který neodhadl únosnou míru hlasitosti a odradil tak mnoho návštěvníků. Ostatně reprezentanti nezávislé rockové scény The Violet Burning by si zasloužili větší stage.

O poslední koncert druhého dne se postaralo mezinárodní seskupení All Star Refjúdží Band. Skupina je z velké části tvořena žadateli o azyl z českých uprchlických táborů. Na podiu se tak objevili zástupci několika zemí, včetně čínské zpěvačky v kroji,  kteří dokázali roztančit poslední návštěvníky.

Druhý den za námi, nezbývá než sbírat síly a hlavně těšit se na další.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Strhující atmosféra Ahn Tria na Colours of Ostrava