Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Stovka kapel letošního United Islands je známa

Martin Peška

Martin Peška

27. 3. 2009

Na šestém ročníku festivalu United Islands, který se uskuteční 19. a 20. června na pražských ostrovech, zahraje stovka hudebních interpretů. Za pořadatele to uvedla Lucie Šplíchalová.

united islands

Před samotným festivalem proběhne 18. června v patnácti klubech v Praze „klubová noc“, na níž zahraje zhruba čtyřicet tuzemských kapel. I na tuto akci, stejně jako na festival, bude vstup zdarma.

„Oslovili jsme pět znalců tuzemské hudební scény, aby doporučili pražským posluchačům zajímavé hudební projekty. Mnohé z nich nejsou mediálně známé. Některé nemají příležitost ke koncertování v Praze, přesto rozhodně stojí za poslech. I klubovou nocí chceme naplnit náš slogan – Hudební objevy v souostroví Praha,“ řekl šéfdramaturg festivalu David Gaydecka.

V pátek 19. a v sobotu 20. června má na ostrovech v Praze vyrůst pět žánrově zaměřených scén. Hvězdou prvního dne by měla být skupina Orka z Faerských ostrovů, která vystoupí na Střeleckém ostrově. Zajímavostí kapely je, že hraje na nástroje vytvořené z předmětů zanesených na ostrovní pobřeží přílivem. Druhý večer se na stejném ostrově představí španělsko-německo-česko-americká formace Noise Of Human Art, která ještě nikdy nehrála na festivalové scéně.

„United Islands nejsou festivalem, který se opírá o jednu nebo dvě hvězdy, a kde zbytek vystupujících je víceméně do počtu. Ostrovy představujeme jako evropské hudební lahůdkářství, kde mají návštěvníci možnost ochutnávat speciality, které jsou k mání jen v zemích jejich původu. Tím je v tuzemsku ojedinělý,“ vysvětlil organizátor David Gaydecka.

První ročník festivalu, který se vázal ke vstupu České republiky do EU, navštívilo přibližně 60 000 lidí. Program festivalu pořadatelé stále upřesňují prostřednictvím svých internetových stránek www.unitedislands.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stovka kapel letošního United Islands je známa