Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sto zvířat vyprodali Palác Akropolis

Katarína Straková

Katarína Straková

10. 12. 2009

sto-zvirat-lucerna-3Letos naposledy náctiletá hudební skupina, která si říká Sto zvířat, přestože má pouze deset členů, zahrála v rámci svého Postelovýho turné k nové desce i ve stověžaté matce Praze. Na vystoupení v Akropoli je navíc doprovodily dvě šikovné vokalistky, Alenka a Kačenka.

Sto zvířat v Lucerně 2008, Zdroj: archiv

Sto zvířat v Lucerně 2008, Zdroj: archiv

Startovní hodina koncertu byla stanovena na osmou večerní a kupodivu byla i dodržena. Desítka skáčkových vtipálků přiběhla na pódium s vyčítavými slovy: Co se divíš? Ženský si za to můžou samy, když si pletou, co dělaj‘ milenky, co mámy. Během Nejkratší cesty vyšlo najevo, že se nazvučení nástrojů úplně nepovedlo, Pavel Herzog se svou trubkou často přehlušil i nadšený pokřik fanoušků. Zvukař ale reagoval pohotově a nechal problém vzápětí zapomenutý.

Playlist si Zvířata vytvořila precizně. Profláklé a zdánlivě stoleté hity Alice se dala na pití, Romeo a Julie, Základní škola nebo Nikdy nic nebylo pravidelně prokládali písničkami z poslední placky Postelový scény (pro ilustraci Návod jak ji sbalit, Přístav domácího štěstí a rozloučili se songem Nevýchovnej koncert), zazněla dokonce i úplná novinka Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách, jež by se měla objevit na příštím albu.

Přítomné návštěvníky překvapili vánočním setem, když zapálili světélkující prskavky a nechali rozeznít postupně tónům hned několika českých štědrovečerních vypalovaček. Narodil se Kristus Pán, Ježíšku panáčku i romantická Tichá noc navodily sentimentální náladu. Už jen vyměnit vůni marihuany za aroma adventního františka a bylo by to k nerozeznání od klidného domova.

Zvířata si koncert evidentně užívala. Jako obvykle na nich bylo patrné, že muzika je pro ně především zábavou. S upřímným úsměvem, zářícíma očima, živelnou energií a bezprostředním jednáním připomínali spíše partu malých dětí na pískovišti ve chvíli, kdy dostaly sadu zbrusu nových báboviček. Není divu, že byl koncert beznadějně vyprodán.

Přesto si nelze pomoci, Sto zvířat je jednoznačně festivalová kapela, hraní ve stísněné Akropoli jen pro pár vyvolených, kteří si stihli koupit vstupenku včas, jim příliš nesluší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sto zvířat vyprodali Palác Akropolis