Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Steven Spielberg natočí Lincolna s oscarovým Danielem Day-Lewisem

Redakce

Redakce

22. 11. 2010

Životopisný snímek o šestnáctém prezidentovi Spojených států se začne natáčet na podzim příštího roku. Produkční společnost DreamWorks o víkendu nečekaně oznámila, že titulní roli Abrahama Lincolna ztvární britský herec Daniel Day-Lewis. Ten si jak známo projekty vybírá nanejvýš pečlivě. Filmoví novináři okamžitě pasovali Lincolna na budoucího sběratele oscarových sošek.

Ještě mladý Daniel Day-Lewis ve filmu Boxer, Zdroj: distributor filmu

Doposud se přitom mluvilo o jiné ostrovní hvězdě. Liam Neeson (Láska nebeská, Souboj titánů) zazářil pod taktovkou Stevena SpielbergaSchindlerově seznamu. Abraham Lincoln ale nebude mít jeho tvář zřejmě kvůli opakovaným odkladům natáčení, na které se Spielberg připravuje téměř desetiletí.

Film na motivy knihy Team of Rivals: Political Genius of Abraham Lincoln historičky a držitelky Pulitzerovy ceny Doris Kearns Goodwin zřejmě bude mít velké ambice sbírat nejrůznější ocenění. Režisér Spielberg už má například na kontě tři oscarové sošky (a sedm nominací), jednu má doma i scenárista Tony Kushner. Day-Lewis sklidil vavříny s Mojí levou nohou v roce 1990 a před dvěma lety ve filmu Až na krev, nemluvě o dvou dalších nominacích.

Byla by Kate Winslet dobrá paní Lincolnová?

Tím to ovšem nekončí. Další posilou hvězdného týmu bude Hilary Swank nebo Kate Winslet v roli Lincolnovy manželky, ministra zahraničí Williama Henryho Sewarda si nejspíš zahraje někdo z dvojice Robert De Niro, Tommy Lee Jones. A o atraktivní roli slavného generála unionistické armády Granta se podle dostupných informací uchází Philip Seymour Hoffman a Sean Penn.

Ambiciózní Lincoln bude předcházet dalšímu plánovanému Spielbergovu projektu s názvem Robopocalypse. Precizní Day-Lewis už tedy pravděpodobně začal s přípravami na roli. Oscarový kolotoč se může rozběhnout. Nebude nakonec velkými jmény přetížen? Najde se filmař, který zvládne porazit tuto sestavu na body?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steven Spielberg natočí Lincolna s oscarovým Danielem Day-Lewisem