Menu
TOPZINE.cz
Hudba

STEREO MC`s: Dělat hudbu, hrát hudbu, poslouchat hudbu. To je náš plán

Markéta Pešková

Markéta Pešková

24. 10. 2014

STEREO MC´s jsou zpět se svým novým albem a nezapomenutelnou live show. Kapela, která je výjimkou všech pravidel: hip-hop kapela, která se líbí rockovým fanouškům, taneční kapela, kterou si oblíbili fanoušci nezávislé scény.  Na začátku listopadu se hudební fanoušci v České republice mohou těšit na pořádnou taneční party! Oblíbená parta z anglického Nottinghamu zahraje v Ostravě, Mariánských Lázních a v Praze.

Stereo MCs press photo 2014

Právě vydáváte nové album. Můžete nám o něm něco prozradit? Na co se můžeme těšit?

Naše nové LP je kolekcí 7 CD ze všech našich LP plus videa z živých vystoupení a ještě nevydaný materiál.

Co bylo pro vás největší inspirací pro nové album?

Chtěli jsme uveřejnit všechny naše nahrávky k tomuto datu, a tak se můžete těšit na všechnu novou hudbu, kterou jsme dělali a jsme s kolekcí opravdu spokojeni.

Děláte hudbu už opravdu dlouho. Jsou nějaké rozdíly mezi posluchači předtím a teď?

Máme pořád rádi hlasité a živelné publikum, tehdy i teď.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější písně, které jste kdy vytvořili a proč?

Počínaje On 33, Elevate my mind navázáno na Deep Down and Dirty, všechny jsou důležitou součástí našich životů, nejen hudebně, ale vyvolávají konkrétní vzpomínky z našeho života…místa, lidi, časy.

Vaše turné je opravdu našlápnuté. Jezdíte ze státu do státu skoro každý den. Máte připravené i nějaké speciální vystoupení pro jednotlivé země? A co pro Českou republiku?

Myslíme si, že naše aktuální show je nejlepší. Hrajeme hudbu ze všech našich nahrávek, ze všech našich Propojených LP, některé dokonce, co jsme nehráli po dobu 15 let, ale znějí omamně a čerstvě.

Musí být velmi těžké zorganizovat takové turné. Můžete nám říct něco o vašem týmu? Kolik lidí je do něj zapojeno a co doprava? 

Máme v něm zpěvačky Cath Coffey a Ainu Roxx, potom bubeníka Owena If, naše zvukaře a osvětlovače a tour managera a zbožňujeme je všechny.

Jaké jsou vaše plány po turné?

Dělat hudbu, hrát hudbu, poslouchat hudbu. To je můj plán pro život.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

STEREO MC`s: Dělat hudbu, hrát hudbu, poslouchat hudbu. To je náš plán