Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Státní jazyková škola Praha nabízí množství pomaturitních i večerních kurzů

Redakce

Redakce

6. 8. 2010

FOTO: Zaci SJSStátní jazyková škola Praha ve  Školské ulici letos slaví 90 let od svého vzniku. Je jedním z míst, kde se můžete zdokonalit nejen ve většině běžně užívaných jazyků, ale i v těch exotických. Nabízí široké množství kurzů různých úrovní, od úplných začátečníků až po ty pokročilé, které vedou rodilí mluvčí. Naleznete zde jak intenzivní pomaturitní studium, tak i večerní kurzy pro širokou veřejnost i celé firmy.

FOTO: Zaci SJS

Výuka probíhá maximálně v patnácti lidech, Zdroj: sjs.cz

Celý a oficiální název školy zní Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky hlavního města Prahy a nachází se v centru Prahy v ulici Školská. Její výhodou je, že přímo sama škola pořádá Státní jazykové zkoušky všeobecné, překladatelské nebo tlumočnické z různých jazyků. Mezi její nabídku patří ovšem i příprava na mezinárodní zkoušky, jako je FCE nebo CAE z anglického jazyka, DELF z francouzského a DELE ze španělského jazyka.

Pokud jste se nedostali na vysokou školu či jste se na ni nehlásili a chcete ještě rok studovat, nabízí pro vás jazyková škola velké množství pomaturitních kurzů. Zachováte si status studenta, což znamená, že nebudete muset platit sociální a zdravotní pojištění a budete moci využívat studentských výhod. Kromě toho se ale budete čtyři vyučovací hodiny 4x týdně (celkem 16 hodin týdně) intenzivně zdokonalovat ve vámi vybraném jazyce.

FOTO: Logo sjsVýuku zajišťuje mimo jiné český lektor, který vám vysvětlí gramatiku a zopakuje s vámi slovíčka. Dále vás budou učit rodilí mluvčí, se kterými si procvičíte hlavně konverzaci pomocí různých her a cvičení, ale zlepšíte si i porozumění sledováním filmů a poslechem písní. Ke konci školního roku se můžete přihlásit na zkoušky a po jejich úspěšném složení získáte certifikáty, které mohou hrát významnou roli při rozhodování o přijetí do vašeho budoucího povolání.

Pokud chcete studovat jazyk jednou týdně v odpoledních a večerních hodinách, škola pro vás nabízí velké množství kurzů, a vy si tak můžete vybrat, který den v týdnu a jaký čas vám vyhovuje nejlépe. Nabízí všeobecné kurzy, ale i ty, které se specializují na gramatiku nebo konverzaci či na přípravu na vámi vybranou zkoušku. Jak bylo výše zmíněno, ve škole se pořádají i kurzy méně obvyklých jazyků, jako jsou například finština, hindština, turečtina nebo arabština.

Z vlastní zkušenosti

V minulém semestru jsem absolvoval půlroční intenzivní studium angličtiny právě na této škole. S výukou jsem byl spokojen, především pak s výukou rodilých mluvčích, kteří měli všechna cvičení a všechny konverzační hry pěkně propracované a promyšlené. S některými jsme se setkávali i mimo výuku a při pivě jsme nenásilně procvičovali anglickou konverzaci a zároveň se dozvídali zajímavosti o jiné zemi a kultuře. „Nejsou to učitelé, jsou to spíše naši kamarádi,“ tvrdil jeden můj spolužák.

FOTO: Alan Dimes

Jeden z rodilých mluvčích Alan Dimes

Dobrá znalost cizího jazyka, především  anglického, je v dnešní době nezbytná téměř ve všech oblastech. Proto se zde vyrojilo obrovské množství jazykových škol, nabízejících mnoho večerních kurzů. Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky hlavního města Praha není v tomto ohledu nijak ojedinělá, snad jen, že nabízí exotické jazyky, které budete jinde hledat hůře. Ceny jejich kurzů jsou nepatrně vyšší než jinde, můžete si ovšem být jistí, že nenarazíte na nekvalitní výuku. To se týká především pomaturitního studia, jež byste neměli opomenout, pokud se rozhodujete mezi jinými jazykovými školami nebo pokud vůbec nevíte, co budete celý školní rok dělat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Státní jazyková škola Praha nabízí množství pomaturitních i večerních kurzů