Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Stá repríza Barona Prášila: fantazie? Ne, skutečnost

Hudební dílo slavného režiséra Filipa Renče se dočkalo jubilejního uvedení. Ve víru fantazie jsme se ocitli především díky obsazení některých tváří, které vidíme v produkci divadel Broadway a Hybernia poprvé. Trhákem do dalších narozenin bude zajisté účinkování Heleny Vondráčkové.

Herci při děkovačce Zdroj: baronprasil-muzikal.cz

„Muzikááál… k neuvěření“ – tak zní podtitul posledního díla z produkce pražské scény Divadla Hybernia. Ač je vidět značná snaha při zpracování, příběh působí už z atmosféry, která na nás dýchá, nereálně. Množství efektů a projekcí, které většinou působí infantilně, se hodí spíše do filmu, než do divadla. Pohádkový příběh zajistí milou podívanou pro celou rodinu především díky obsazení tří kvalitních herců. Jsou jimi hlavní protagonista Daniel Hůlka, Roman Vojtek coby starý mládenec Frank a servírka Patricie, jíž se skvěle zhostila Sabina Laurinová.

Hlášky jsou rádoby vtipné

Ve 100. repríze se kromě tří zmiňovaných aktérů objevila i další zvučná jména českého šoubyznysu – Kateřina Brožová, Vilém Čok, Eva Burešová a dvojice Ivo PešákJakubem Wehrenbergem. Rádoby vtipné duo spíš svými hláškami působilo trapně, o hereckém nadání Čoka také nemůžu napsat pozitivního slova. Herecké party bych spíše předepsala skutečným hercům, což by představení dodalo na kvalitě. Zato sametový hlas Brožové a mladičký objev Burešová spíš zpříjemňovaly celou efektovou šou.

Ivo Pešák a Jakub Wehrenberg se snažili pobavit diváky

Největším zážitkem je romantická podívaná, kdy zpívá sympatický Frank (Roman Vojtek) melodickou píseň, ve které se vyznává ze své lásky k Patricii, která čeká v Prášilově penziónku na pohádkového prince, který by jí věnoval démanty. Kromě ní diváky oslní i Prášilovo létání na laně. „Málokdo ho v divadle využívá, protože málokdo má tak velkorysý prostor, jako je v Divadle Hybernia, bývalém kostele,“ říká k netypickému režijnímu kroku Filip Renč.

Čeho je moc, toho je příliš

Na samotném začátku hry přilétá Baron na dělové kouli. Ta přistane v plesovém sále, pro který divadlo využilo kostýmy bohaté na šperky, korále a perly. Tím je muzikálová produkce divadel Broadway a Hybernia známá. Šolcova oděvní díla dokážou ohromit. Ale opět bych podotkla, že čeho je moc, toho je příliš.

Roman Vojtek zářil v roli Franka

K tomuto muzikálu patří krásné melodie z pera Zdeňka Bartáka. Nejhezčí písně slyšíme od dvojice Patricie a Franka. Nicméně i ostatní se příjemně poslouchají. Protože prostorná Hybernia sází především na zpěv, hudební partie spíše potěší. Tato složka posílí od 21. října díky Heleně Vondráčkové, která přijala roli Evelíny a střídat se tak bude s Kateřinou Brožovou, Martou Jandovou a Hankou Křížkovou. Hudebního nastudování se ujal známý profesor hudby Eduard Klezla.

Chcete-li prožít pohádkový večer ve společnosti populárních zpěváků a nechat se svést optimistickým až naivním světem fantazie, přijďte do Divadla Hybernia. Baron Prášil patří k těm zdařilejším muzikálům od dvou divadel jedné produkce v samém centru Prahy.

Baron Prášil

Režie: Filip Renč

Hrají: Daniel Hůlka, Kateřina Brožová, Sabina Laurinová, Roman Vojtek, Vilém Čok, Eva Burešová, Ivo Pešák, Jakub Wehrenberg a další.

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stá repríza Barona Prášila: fantazie? Ne, skutečnost