Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Správná péče o vysušené vlasy: Domácí masku zvladnete za pár minut

Redakce

Redakce

6. 9. 2012

Každá žena touží po krásných zdravých vlasech. Pro efektní výsledek je nutné věnovat jim dostatečnou péči. S našimi tipy docílíte krásných vlasů raz dva!

Pece o vlasy

Kvalitní kosmetika je základ krásných vlasů, Zdroj: sxc.hu

Správná vlasová kosmetika je základ

Nejdůležitější je hydratace. Vaše vlasy jsou po letním období vysušené a polámané od sluníčka. Neváhajte investovat do speciálních hydratačních šampónů a kondicionérů, díky kterým se vaše vlasy zacelí a zregenerují.

Regenerační šampony v současnosti dostanete ve všech drogeriích. Pokud ovšem budete chtít investovat do kvality, zeptejte se ve vašem oblíbeném kadeřnictví po šamponu, který používájí profesionální kadeřníci.

Tip: Chybu děláte, pokud šampon nanášíte i na konečky, jen to vlasy více vysuší. Šampon patří ke kořínkům a naopak kondicionér nikdy nedávejte k hlavě, protože by docházelo k zbytečnému maštění.

Po nanesení kondicionéru vlasy ještě důkladně pročešte hřebenem, máte pak jistotu, že se přípravek dostane opravdu všude.

Domácí masky pro vysušené vlasy

Další nezbytnou součástí vaší vlasové lékárničky je samozřejmě správná maska, kterou si dopřejte alespoň jednou týdně. Zde nemusíte zbytečně utrácet, vyrobte si ji sama!

OBR: Maska

Domácí masku z kávy zvládnete za pár minut! Zdroj: sxc.hu

Po létě jsou vaše vlasy vysušené od sluníčka, dopřejte jim kávovou masku. Budete potřebovat pouze 1 žloutek, 3 lžíce olivového oleje a 2 lžíce mleté kávy. Všechno důkladně smíchejte a vetřete do suchých vlasů. Po 30 minutách smyjte masku studenější vodou.

Kdo má raději ovoce, stejně blahodárně a výživně působí maska z jednoho kiwi a šťávy z celého citronu. Opět vše rozmíchejte, zabalte vlasy do igelitu a nechte působit přibližně 2 hodiny.

Výborných výsledků také dosáhnete při použití kokosového oleje. Používají ho především Thajky a jejich vlasy se pyšní leskem již z dálky.

Nejen kosmetika má vliv na zdraví vlasů. Důležitou součástí je vyvážená pestrá strava a psychická vyrovnanost, takže žádné drastické diety a stres. Když se budete cítit v pohodě, projeví se to i na vašich vlasech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Správná péče o vysušené vlasy: Domácí masku zvladnete za pár minut