Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Spermobanky v Praze hlásí málo dárců. Slibují finanční odměnu

Klára Brázdová

Klára Brázdová

6. 11. 2011

Dárcovství je pro mnoho lidí velmi důležité. Pro neplodné páry, kterých je čím dál více, je darování spermatu záchranou. Muži se ale ještě pořád zahalují studem, přitom už dávno není důvod.

Spermobanky hlásí malé množství dárců spermatu. Muži by jedním dárcovstvím mohli pomoci nešťastnému páru. A to za to stojí, ne? Kromě toho dostane dárce finanční odměnu, která se v dnešní době hodí snad každému.

Není se čeho bát

Samotné dárcovství probíhá u mužů zcela bezbolestně. Muž, který prošel testy a stává se dárcem, dostane zkumavku a je poslán do místnosti, kde masturbací získá požadované sperma. Je na něm, zda to zvládne sám, s pomocí časopisů nebo se svou přítelkyní.

Čtěte také: TOP 10 sexuálních mýtů

Jediné kritérium, kterého se dárce musí držet, je, že by neměl mít pohlavní styk alespoň tři dny před dárcovstvím. Spermie, které vymasturbuje, pak předá lékaři, který už se o vše postará. Tím úloha dárce končí.

Kdo může sperma darovat? Existuje na to zákon

Potencionální dárce musí nejdříve projít různými kroky, stejně jako například dárce krve. Nejlepší je, když budoucí dárce nejdříve napíše e-mail do požadované spermobanky a informuje personál o zvažování dárcovství.

Dárcova identita nebude nikdy prozrazena

Jako odpověď mu přijde několik důležitých informací o darování spermatu. Také vám zařídí všechna vyšetření, která jsou potřeba. Nejprve se zkoumá mužský spermiogram. Pokud je ten v pořádku, spermobanka o muži začne přemýšlet jako o dárci.

Poté odborníci odeberou dárci krev pro zjištění možných pohlavních chorob. Čeká ho také urologické i genetické vyšetření. Pokud je vše v pořádku, stává se muž dárcem a může se přejít k samotnému dárcovství.

Anonymita je samozřejmostí

Důležité je také říct, že se o dárci spermatu neplodný pár nikdy nic nedozví. Lékaři ale sami určují, jakého dárce páru přidělí. Dárce by měl být podobný otci, takže se lékaři snaží o stejnou barvu vlasů, výšku nebo váhu.

Čtěte také: Polykejte sperma. Má blahodárné účinky

Osobní údaje se pár nikdy nedozví. Jediné, co lékař může prozradit, je nejvyšší dosažené vzdělání. O vysokoškoláky je mimochodem největší zájem.

Jaké pozitivum to přinese dárci?

Kromě nezapomenutelného pocitu z dobrého skutku (tím myslím pomoc neplodnému páru, ne tu masturbaci) dárce dostává informace o svém zdravotním stavu. Zdarma zjistí svou kvalitu spermatu nebo jestli nemá nějakou pohlavní chorobu.

Dárcovstvím dopomůžete ke šťastné rodině

Pozitivum z dárcovství spermatu, a to nejen pro mladé studenty, může být i finanční odměna. Ta se u nás totiž vyšplhá až na 2000 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Spermobanky v Praze hlásí málo dárců. Slibují finanční odměnu