Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

TOP 10 sexuálních mýtů, které musíte znát

Redakce

Redakce

1. 7. 2011

Mýty je opředeno téměř vše. Historie, vynálezy, osobnosti a dokonce i sex. Pojďme se poučit, která z našich tvrzení jsou pravdou a která pouhým mýtem!

1. Chuť spermatu se dá upravit.

Ano!

Všeobecně známým faktem je, že pokud muž bude kouřit, nadměrně holdovat alkoholu, drogám nebo jíst příliš často červené maso, bude mít jeho sperma nepříjemně nahořklou chuť. A řekněme si otevřeně, že toto je hlavní důvod, proč ženy odmítají orální sex nebo polykání.

Takže, pánové, pokud si chcete užít partnerčiny pusinky až do slastného konce, naučte se pít ananasový džus, který má antioxidační účinky. Váš organismus se pročistí a vaše sperma získá sladkou chuť. Nic nezkazíte ani pravidelnou konzumací ovoce.

2. Při přerušované souloži nemůžeme otěhotnět.

Ne!

Pořád jde o sex, i když do vás partner neejakuluje. Při erekci může být do penisu vytlačena tzv. kapička lásky. Jedná se o tekutinu, která neutralizuje v močové trubici zbytky moči. Stačí jediný pohyb, aby se tato kapička dostala z penisu ven. A samozřejmě žádný muž není dokonalý a nemusí odhadnout začátek ejakulace, ať je jakkoli zkušený.

Pearl index (ke kolika nechtěným otěhotněním došlo u sta žen užívajících určitý druh antikoncepce) je u přerušované soulože 6 – 17.

3. Souložením hubneme.

Ano!

Sex je stejně jako sport pohybová aktivita. Budete-li jej provozovat minimálně 15 minut, stačí vám to, abyste spálili 400 kalorií. Což je téměř stejné, jako když budete půl hodiny cvičit. Čím náročnější poloha a větší snaha, tím více spálených kalorií. Je také prokázáno, že vertikálními polohami spálíme více kalorií než ostatními. Takže chcete zhubnout do plavek? Co takhle udělat si sexuální maraton?

4. Pokud má muž problémy s erekcí, dostatečně jej nevzrušujete.

Ne!

Problémy s erekcí mohou mít mnoho příčin, ale ani jedna neznamená, že se muži nelíbíte. Velkou roli hraje stres. Muž je tak vystresovaný, aby něco nepokazil, že se erekce nedostaví. Pokud se toto stane, rozhodně nereagujte smíchem nebo narážkami na to, že se mu nelíbíte, tím partnera nepodpoříte. Můžete si promluvit o tom, jak se cítí, a podle jeho odpovědí navodit jinou atmosféru nebo počkat na jiný příhodný okamžik pro milování.

Další příčiny mohou být například alkohol, psychické problémy, nemoc či předchozí masturbace.

5. Žena může při orgasmu ejakulovat.

Ano!

Jedná se o tekutinu vylučovanou při orgasmu a podobnou ejakulátu. Vylučují ji Skeneho žlázy, což je párový orgán nacházející se po obou stranách močové trubice. Výzkumy vyvrátily, že by měla cokoliv společného s močí. Žlázy se při sexu naplní touto tekutinou, která při okamžiku největší slasti vystříkne z vaginy ven. Zapomeňte ale na pornografické filmy, které vám squirt předvádějí jako obrovské gejzíry. Někdy může jít jen o několik nepostřehnutelných kapek. Tohoto typu orgasmu dosahuje asi 20 % žen.

FOTO: nohy

Mokrého orgasmu dosahuje 20 % žen

6. Větší penis = větší slast.

Ne!

Každá žena má, stejně jako muži, jinak uzpůsobené rozmnožovací ústrojí. Velké penisy nemají za následek jen výbuchy slasti, ale i bolest, oděrky nebo úplné vyloučení některých poloh. Není důležité, jestli je penis velký nebo malý. Důležité je, aby do sebe partneři zapadli.

Petra (21 let) – Měla jsem dva více vyvinuté muže. Pokud jsem byla dostatečně vlhká, nebyl se souloží problém. Ale pokud jsme se předehře věnovali jen o trochu méně než jsem potřebovala, nemohla jsem bolestí vydržet některé polohy a sex jsem si vůbec neužila.

7. Při orálním sexu se můžeme nakazit virem HIV.

Ano!

Pokud orální sex přijímáte, je pravděpodobnost nakažení menší, než když jej poskytujete. V případě že se spermie či poševní sekret dostane do úst, a v těch je opar, aft či ranka, nakažení virem HIV je možné. Nebezpečná je i kapička lásky, kterou zmiňujeme u 2. sexuálního mýtu.

Jsou i další nemoci, které se přenášejí jen orálním sexem, jako například chlamydie, kapavka, syfilis či žloutenka.

8. Ženy vždy dosáhnou orgasmu.

Ne!

7 % žen nedosahuje orgasmu nikdy, 17 % jen v minimu styků. Průběh orgasmu u žen je jiný než u mužů. Vzrušení nastupuje pomaleji a k orgasmu vede delší cesta. Ženy se proto musí orgasmu naučit. Nejlépe funguje autoerotika. Žena sama zjistí, co jí nejvíce vyhovuje, a poté to naučí svého partnera.

Rada pro muže: Pečlivě se věnujte předehře. Dosáhnout orgasmu klitorálně je pro mnoho žen snazší než vaginálně. Proto nezanedbávejte dráždění prsty a orální sex po dostatečně dlouhou dobu.

9. Muž při orgasmu nemusí ejakulovat.

Ano!

Stává se to u mladších kluků, řekněme možná i chlapců, kteří ještě nemají spermie natolik zralé, aby opouštěly varlata. U starších mužů se tato technika musí natrénovat. Je přínosná v případě, že nechcete používat kondomy ani pilulky, ale chcete si užít okamžik milování až do úplného konce.

A jak na to? Když se blíží okamžik ejakulace, muž stáhne pánevní svalstvo a svěrače. Tím zabrání ejakulátu dostat se z penisu ven.

10. Bod G neexistuje.

Ne!

Bod G neboli Gräfenbergův bod samozřejmě existuje. Nachází se se asi 3 – 5 cm od poševního vchodu. Na přední straně vaginy mezi stydkou kostí a dělohou. Drážděním bodu G se dá dosáhnout orgasmu a to i toho mokrého (ženské ejakulace).

Svět plastické chirurgie přichází s novinkou – zvětšením bodu G. A orgasmu můžete dosahovat při každém milování. Cena se v České republice pohybuje mezi 10 000 a 24 000 korun. Zákrok probíhá formou injekce a její aplikace trvá kolem 8 vteřin. 87 % žen po tomto zákroku prožilo orgasmus jako nikdy předtím, což už je zásadním argumentem, proč zákrok podstoupit. Bohužel účinky injekce po 4 měsících odezní a bod G se vrátí na původní velikost. Zákrok se ovšem dá opakovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 10 sexuálních mýtů, které musíte znát