×
TOPZINE.cz

SOUTĚŽ: Hamlet se usídlí na Vítkově. OLDstars existují deset let

FOTO: Hamlet na Helfenburku
V moderní inscenaci Hamlet má hlavní hrdina na triku Kurta Cobaina. Zdroj: Jakub Fulín, OLDstars

Oslavy desetiletého působení umělecké skupiny OLDstars vrcholí. Diváky čekají tři reprízy moderního pojetí Shakespearova Hamleta v netradičním prostoru, na Vítkově.[album: Jedna velká osobnost doplní druhou. Kromě Jana Žižky potkáte v pátek 23. a sobotu 24. listopadu v Národním památníku na Vítkově také Hamleta.

Umělecká skupina OLDstars, sdružující studenty a absolventy pražských uměleckých škol, uvede tři reprízy Shakespearovy hry. „Hamlet je o generačním sporu. Jsme -mladí a neklidní- a nesouhlasíme se světem kolem nás,“ představuje podhoubí vzniku režisér Tomáš Staněk.

Moderní inscenace měla premiéru v červenci v rámci charitativního projektu na zřícenině hradu Helfenburk v jižních Čechách. Výtěžek ze vstupného putoval na rekonstrukci zříceniny.

Hamlet staví do kontrastu boj o postavení a moc s idealistickou touhou po naplnění a smyslu života. „Hamlet je hra o ztrátě nevinnosti,“ dodává jeden z představitelů hlavní role, Matěj Vejdělek.

Nevynechá ale motiv sedmnáctiletého korunního prince a jeho vzpoury proti mocenským mechanismům rodičů. Tím se podobá inscenaci Hamleteen plzeňského Divadla Alfa.

Hamletem na Vítkově vyvrcholí oslavy desetiletého působení OLDstars na české divadelní scéně. Ty začaly v říjnu festivalem v domácím prostoru HarOLD a pokračovaly druhým ročníkem Festivalu studentských divadel.

Hamlet

Národní památník na Vítkově

Autor: William Shakespeare

Režie: Tomáš Staněk

Hrají: Matyáš Řezníček / Matěj Vejdělek, Tomáš Žatečka / Martin Satoranský, Tereza Kaucká / Nina Šimůnková, Jan Tyl / Martin Steve Luhan, Tomáš Kotrba / Oskar Bábek, Anna Peřinová / Tereza Gsöllhoferová, Jan Battěk, Daniel Brátka a další

Kdy: pátek 23. listopadu 20:00, sobota 24. listopadu 16:00 a 20:00

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..