Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

SOUTĚŽ: Hamlet se usídlí na Vítkově. OLDstars existují deset let

Anna Kottová

Anna Kottová

19. 11. 2012

Oslavy desetiletého působení umělecké skupiny OLDstars vrcholí. Diváky čekají tři reprízy moderního pojetí Shakespearova Hamleta v netradičním prostoru, na Vítkově.

Umělecká skupina OLDstars, sdružující studenty a absolventy pražských uměleckých škol, uvede tři reprízy Shakespearovy hry. „Hamlet je o generačním sporu. Jsme -mladí a neklidní- a nesouhlasíme se světem kolem nás,“ představuje podhoubí vzniku režisér Tomáš Staněk.

Moderní inscenace měla premiéru v červenci v rámci charitativního projektu na zřícenině hradu Helfenburk v jižních Čechách. Výtěžek ze vstupného putoval na rekonstrukci zříceniny.

Hamlet staví do kontrastu boj o postavení a moc s idealistickou touhou po naplnění a smyslu života. „Hamlet je hra o ztrátě nevinnosti,“ dodává jeden z představitelů hlavní role, Matěj Vejdělek.

Nevynechá ale motiv sedmnáctiletého korunního prince a jeho vzpoury proti mocenským mechanismům rodičů. Tím se podobá inscenaci Hamleteen plzeňského Divadla Alfa.

Hamletem na Vítkově vyvrcholí oslavy desetiletého působení OLDstars na české divadelní scéně. Ty začaly v říjnu festivalem v domácím prostoru HarOLD a pokračovaly druhým ročníkem Festivalu studentských divadel.

Hamlet

Národní památník na Vítkově

Autor: William Shakespeare

Režie: Tomáš Staněk

Hrají: Matyáš Řezníček / Matěj Vejdělek, Tomáš Žatečka / Martin Satoranský, Tereza Kaucká / Nina Šimůnková, Jan Tyl / Martin Steve Luhan, Tomáš Kotrba / Oskar Bábek, Anna Peřinová / Tereza Gsöllhoferová, Jan Battěk, Daniel Brátka a další

Kdy: pátek 23. listopadu 20:00, sobota 24. listopadu 16:00 a 20:00

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

SOUTĚŽ: Hamlet se usídlí na Vítkově. OLDstars existují deset let