Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soundtrack: Sám doma. Dokonalý návod jak vyzrát na zloděje

Redakce

Redakce

16. 9. 2010

Na Nově i Primě se zástupy lidí předhánění v tom, na co mají největší talent. Škoda, že takové soutěže neexistovaly už v roce 1990, kdy se točil film Sám doma, protože adeptem na vítěze by mohl být Kevin McCallister se svým talentem vymyslet co nejbizarnější nástrahu na lupiče, čemuž ale vždy předcházelo, že se někde ztratil, nebo alespoň zapomněl.

Sám doma je dnes už kultovní film, který patří každoročně k programové nabídce nejedné české televizní stanice. Snímek proslavil tehdy desetiletého Maculaye Culkina, který exceloval v roli roztomilého Kevina. Autorem soundtracku je John Williams, který byl nominován na Oskara za nejlepší hudbu a za píseň Somewhere In My Memory.

Příběh se odehrává v zimě, kdy rodinka chce vánoční svátky strávit v Paříži, ale svého nejmladšího syna zapomene doma. Když Kevin zjistí, že se stal pánem domu, začínají mu opravdové prázdniny, na které jen tak nezapomene. Zkoušení věcí, ke kterým do této doby měl Kevin přístup zakázaný, doprovází skladba Man Of The House.

Celý soundtrack k filmu obsahuje převážně instrumentální verze písní. Mezi výjimky patří závěrečná vánoční koleda We Wish You A Merry Christmas.

Film Sám doma je dokonce i zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejvíce výdělečná komedie v kinech a již od jejího uvedení na televizní obrazovky stále patří mezi ty nejoblíbenější. V dalších letech následovala pokračování, která ale už tak velkého úspěchu nedosáhla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack: Sám doma. Dokonalý návod jak vyzrát na zloděje