Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Soundtrack k filmu Riddick. Skladatel Call of Duty znovu exceluje

Herec Vin Diesel, režisér David Twohy a skladatel Graeme Revell znovu spolu. Co to znamená? Třetí díl akční série o Riddickovi. Bude platit pravidlo do třetice všeho dobrého?

FOTO: Riddick

Riddick se vrací a ze své drsnosti nic neztratil. Zdroj: Bioscop

Riddick se vrací. Ve třetím díle série se ocitá na neznámé planetě napospas osudu. Nebyl by to však Riddick, aby se mu nepodařilo situaci zvládnout. Postupně tak zdolává všechny překážky a vypořádává se s každým nepřítelem. Pak se ale na planetu dostanou žoldáci, toužící po jeho hlavě a začíná nefalšovaný boj na život a na smrt.

Režisérem snímku s nabušeným Vinem Dieselem v hla+vní roli je stejně jako v předchozích dvou dílech David Twohy. Potřetí se vrátí i novozélandský skladatel Graeme Revell.

Od kriminálky k počítačovým hrám

Graeme Revell není ve světě filmové hudby žádným nováčkem. Své první soundtracky vytvořil už koncem osmdesátých let. K dnešnímu dni má na kontě hudbu k více než osmi desítkám filmů. Mezi ty nejznámější patří třeba Sin City – město hříchu, Kokain, Kráčející skála nebo Vyjednavač.

Revellovi přinesla jeho práce i řadu úspěchů. Za hudbu k filmu Čínský hlavolam obdržel na filmovém festivalu v Benátkách ocenění Zlatá Osella. Je také několikanásobným vítězem BMI Film Music Award a za hudbu k seriálu Kriminálka Miami získal dva roky po sobě i BMI TV Music Award. Vedle filmové hudby skládá i pro televizi, spolupracuje na albech jiných umělců a vytvořil také soundtrack k počítačové hře Call of Duty 2.

Ve svém nejnovějším počinu skladatel pravděpodobně naváže na předchozí dva filmy ze série. Lze tak znovu očekávat dramatickou akční hudbu, která bude skvěle korespondovat s děním na plátně.

Výběr toho nejlepšího od Graema Revella si můžete poslechnout níže:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack k filmu Riddick. Skladatel Call of Duty znovu exceluje