Soundtrack k filmu Percy Jackson: Moře nestvůr nabízí lahodný doprovod

Napůl člověk, napůl Bůh. Navíc ještě syn samotného Poseidona. To je Percy Jackson. Puberťák, jehož starosti se od normálních teenagerů značně liší. Ukáže to i v druhém díle, který doprovází pozoruhodná hudba.

FOTO: Percy Jackson: More nestvur
Logan Lerman se vrací jako Percy Jackson. Zdroj: CinemArt

Na začátku byla kniha Ricka Riordana. Podle této předlohy natočil režisér Thor Freudenthal už druhý film o Percym Jacksonovi (Logan Lerman), tentokrát s podtitulem Moře nestvůr. Jakožto polobůh nemá Percy zrovna jednoduchý život. Jako by mu každodenní úskalí nestačila, musí se Percy spolu se svými přáteli vydat na další nebezpečnou výpravu. Tentokrát poputují za Zlatým rounem a jejich cesta povede mimo jiné přes Bermudský trojúhelník – a mytologické nestvůry ožijí.

O hudbu k filmu se postaral Andrew Lockington. Nahradil tak zkušenějšího Christopha Becka, který vytvořil soundtrack k prvnímu dílu z roku 2010.

Moře nestvůr a extravagantní zpěvačka

Andrew Lockington za sebou při vší úctě nemá nijak oslnivou skladatelskou kariéru. Jeho debutem byl v roce 1998 televizní film Na konci cesty. Od té doby přidal Lockington na své konto na dvacet dalších soundtracků. Mezi ty nejzajímavější patří Město Ember nebo Cesta do středu Země. Na výraznější příležitost ve světě filmové hudby skladatel stále čeká.

Přesto zní podle prvních ukázek Lockingtonův nejnovější počin povedeně. Soundtrack tvoří jak pomalé tklivé melodie, tak rychlé akční skladby. Už na první poslech si lze snadno představit spletitou a strastiplnou cestu, kterou bude muset Percy Jackson ve snímku absolvovat.

Zajímavou skladbou desky je ta úplně poslední, tedy jednadvacátá. Tu jako jedinou totiž nesložil sám Andrew Lockington, ale pomohl mu Tiff Randol. O zhudebnění se postarala zpěvačka IAMEVE.

Soundtrack k filmu Percy Jackson: Moře nestvůr nabízí lahodný doprovod
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*