Soundtrack k filmu Mortal Instruments. Skladatele učil Hans Zimmer

FOTO: Mortal instruments - Jamie Campbell Bower - Sony Pictures Entertainment
Jace ani jeho přátelé se s nikým nemazlí. A už vůbec ne s démony. Zdroj: Sony Pictures Entertainment

Fantasy snímek Mortal Instruments: Město z kostí se někomu sice může jevit jako další snímek z kategorie, kam patří i Twilight a jemu podobné. Přesto existuje minimálně jeden důvod, proč na film zajít – hudba.

FOTO: Mortal Instruments: Mesto z kosti
Lily Collins bude ve filmu bojovat se zlými silami. Zdroj: Bontonfilm

Patnáctiletá Clary byla ještě nedávno ničím nevýjimečná holka, která žila normálním životem. Pak se ale stala jediným svědkem vraždy a daný okamžik ji radikálně změnil život. Od oné chvíle začala vidět a slyšet to, co ostatní nevnímají. Clary byla totiž vtažena do světa Lovců stínů – bojovníků, kteří chrání svět před démony. Dívka se k nim přidává a nachází sama v sobě schopnosti, o nichž neměla dosud ani ponětí.

Film byl natočen podle prvního dílu úspěšné knižní série The Mortal Instruments od Cassandry Clare. Představitelka hlavní role Lily Collins je shodou okolností velkou fanynkou knižní předlohy, takže své obsazení brala za splněný sen. Pod hudbu se podepsal skladatel Atli Örvarsson.

Škola od samotného Hanse Zimmera

Atli Örvarsson pochází z islandského Akureyri. Právě k rodnému městu se váží počátky skladatelovy hudební tvorby. Už jako mladý exceloval ve skládání, což mu vyneslo stipendium, díky kterému se dostal do Los Angeles. Tam nějakou dobu pracoval pod slavným producentem Mikem Postem. V roce 2006 Örvarsson upoutal pozornost špičkového skladatele Hanse Zimmera, který si ho vybral do své produkční společnosti. Örvarsson  se tak podílel na soundtracích k populárním filmům, jako jsou Piráti z Karibiku či Simpsonovi ve filmu.

Islandský skladatel má na kontě samozřejmě i svou vlastní práci. Soundtrack vytvořil třeba ke snímkům Hon na čarodějnice, Čtvrtý druh nebo Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Za svoji práci byl už dvakrát nominován na prestižní ocenění v oblasti filmové hudby.

Örvarssonovo nejnovější dílo v tomto odvětví obsahuje dvacítku skladeb. Soundtrack k  Mortal Instruments: Město z kostí je přesně takový, jaký by u fantasy filmu být měl. Písně mají epický nádech, nechybí v nich sborové chorály, hudba perfektně graduje. Prostor ale dostaly i odlehčené hravé melodie. V každém případě se soundtrack skutečně vyvedl.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kristýna Motlová
Narodila se jednoho láskyplného dne na počátku devadesátých let ve středu republiky. Ten opustila až jako dospělá a v současnosti spokojeně studuje žurnalistiku a češtinu v údajně poslední zatáčce před Vídní. Má ráda filmové festivaly, britský přízvuk, život na vesnici, bouřky a mnoho dalšího. U filmů zásadně usíná. Pro Film a TV píše od přelomu let 2010 a 2011, od loňského léta navíc plní povinnosti zástupkyně editora.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*