Soundtrack k filmu Kick-Ass 2 nabízí rozmanitý mix s Jessie J v čele

FOTO: Kick-Ass 2
Vedle Kick-Asse nebude chybět ani Hit Girl, která od minule trochu povyrostla. Zdroj: CinemArt

Superhrdina, který je vlastně loser? Nic není nemožné. Diváky o tom přesvědčil už první díl Kick-Ass. Nyní přichází do kin pokračování, které vedle nabitého děje může nalákat i na povedenou hudbu.

FOTO: Kick-Ass 2
Vedle Kick-Asse nechybí Hit Girl, která od minule trochu povyrostla. Zdroj: CinemArt

Na konci prvního filmu pověsil Dave svou supehrdinskou identitu na hřebík a snažil se žít normální život. Davova minulost ovšem inspirovala další lidi, kteří se teď oblékají do kostýmů s touhou zachraňovat svět. Boje se rozšíří natolik, že na straně dobra vznikne tým Justice Forever, jehož členem se nedobrovolně stane i Kick-Ass. Na opačné straně barikády jsou Red Mist v čele s The Mother Fucker, jenž chce pomstít smrt svého otce.

Od prvního dílu se řady tvůrců filmu výrazně provětraly. Režijní stoličku nově obsadil Jeff Wadlow. V pozici skladatele se objevil nepříliš zkušený Matthew Margeson, pro nějž šlo o teprve třetí práci na celovečerním filmu.

Povedený koktejl stylů

Soundtrack se skládá ze čtrnácti skladeb. Za každou z nich přitom stojí jiný interpret. Soundtrack startuje songem Carry You od Union J a pokračuje písněmi od britské kapely The Go! Team nebo DJe Dipla. Úplně poslední skladbou je Hero od Jessie J, k níž vznikl i tematický komiksový videoklip.

Právě rozmanitost soundtracku připisuje plusové body. Kombinace rockové podoby tradiční ruské písně, poctivého lovesongu a dubstepu jednoduše nemůže nudit. Ale ze stejného důvodu se nebude líbit každému.

Matthew Margeson nicméně poskládal originální mix, který se zdá být vhodným doplněním k dějově i vizuálně šílenému snímku. Na vlastní oči a uši se o tom můžete přesvědčit už od čtvrtka, kdy Kick-Ass 2 vstoupil do českých kin.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kristýna Motlová

Narodila se jednoho láskyplného dne na počátku devadesátých let ve středu republiky. Ten opustila až jako dospělá a v současnosti spokojeně studuje žurnalistiku a češtinu v údajně poslední zatáčce před Vídní. Má ráda filmové festivaly, britský přízvuk, život na vesnici, bouřky a mnoho dalšího. U filmů zásadně usíná. Pro Film a TV píše od přelomu let 2010 a 2011, od loňského léta navíc plní povinnosti zástupkyně editora.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*