Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Souboj chyb a tripodů ve filmu Válka světů. Čeho napočítáte více?

FOTO: Dakota Fanning a Tom Cruise ve filmu Vákla světůDalší verze Války světů na motivy románu H. G. Wellse se proslavila hlavně díky Tomu Cruisovi a legendárnímu režisérovi Stevenu Spielbergovi. Jenže ani toto zpracování se nevyhnulo logickým chybám. 

FOTO: Dakota Fanning a Tom Cruise ve filmu Vákla světů

Ray je ochoten udělat vše pro ochranu své dcery. I zabít, Zdroj: distributor filmu

Země je opět v ohrožení a my můžeme sledovat invazi mimozemské civilizace z pohledu Raye (Tom Cruise) a jeho dětí – dcery Rachel (Dakota Fanning) a syna Robbieho (Justin Chatwin). Ray je rozvedený dělník a se svými dětmi, obzvlášť s Robbiem, nemá úplně nejlepší vztahy. Jednoho obyčejného dne, když má zrovna své ratolesti na starost, se začne dít něco divného. Přichází podivná bouře a z nebe lítají blesky udeřující i několikrát za sebou na stejné místo. Většina občanů se schází v místech, kde blesky udeřily.

Všichni jsou vyděšeni k smrti a mají proč. Ze země vyleze obrovský stroj zvaný tripod, který se pustí krom zabíjení lidí i do jejich sběru (svačinka na později). A bohužel není sám, takže nezbývá než utíkat a snažit se přežít. Armáda je bezmocná. Tripodi mají kolem sebe neviditelný ochranný štít a tím jsou nedotknutelní.

Jak zvládne boj o život hrdina příběhu se svými dětmi na krku a jak se nakonec vyvine jejich vztah? A existuje vůbec šance zůstat naživu před vraždícími stroji ovládanými mimozemšťany s jediným cílem – zničit lidstvo?

Chyby ve filmu

1. Když ze země vyleze první tripod, můžete si po levé straně ulice všimnout žlutého obchodu s nápisem Photo. Když ale začne Tripod útočit a Ray i s ostatními začnou utíkat, schovají se do restaurace, ze které můžeme tento Photo obchod opět vidět.  Buď tedy mají tyto obchody na každém rohu, nebo si skupinka lidí oběhla blok a vrátila se zpět?

2. Ve chvíli, kdy tripod zaútočí, vypadne utíkajícímu člověku z ruky kamera. V záběru na jejím displeji ale vidíme záznam, který není shodný s realitou.

FOTO: Kamera

Natáčí kamera skutečně to, co se odehrává před ní?

3. Když Ray přiběhne domů po prvním útoku, je celý zaprášený. Sice si jde opláchnout obličej a vlasy, ale když vyjde z domu, je čistě oblečený. Ovšem do toho samého, co měl na sobě i předtím.

4. Po útoku Tripodů na oblast, kde se nachází dům matky Rayových dětí, je vše okolo úplně zničené. Jenom jejich auto je bez jediného škrábance a je dokonce pojízdné. Ti měli ale štěstí!

5. Když si Rachel potřebuje odskočit, Ray zastaví a stojí u zadních dveří auta. V jednom záběru jsou zavřené, když volá na Rachel, tak je otvírá a vteřinku nato stojí opět u zavřených dveří a nehýbe se.

6. Jakmile se u přístavu objeví tripod, všichni se podívají směrem k němu. Když si ale záběr zastavíte a dobře se podíváte, někteří lidi koukají více nahoru, jiní do dálky, některé pohledy směřují do kamery… A dokonce se najde i pár jedinců, kteří koukají úplně na jinou stranu, což je v této situaci přinejmenším zvláštní.

FOTO: Nepoškozené auto

Opravdu auto štěstěny

7. Jak to, že nikomu nejede auto, ale armáda má k dispozici veškerou vojenskou techniku?

8. Když se Rachel ve sklepě lekne průzkumnického oka a vyběhne ven, logicky musí projít dveřmi. Když ale pár vteřin nato za ní utíká Ray, jsou dveře zarostlé červeným plevelem. Že by tak rychle rostl? To je naprosto nemožné.

Válka světů (War of the Worlds)

Sci-Fi / Drama / Thriller / Dobrodružný
USA, 2005, 116 min

Režie: Steven Spielberg
Hrají: Tom Cruise, Dakota Fanning, Miranda Otto, Justin Chatwin, Tim Robbins

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Souboj chyb a tripodů ve filmu Válka světů. Čeho napočítáte více?