Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sobota v Brně bude patřit současnému osobitému písničkářství

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

21. 2. 2013

kieslowskiPísničkářské projekty Psychedelic Morning a Kieslowski chystají na sobotu 23. února dvojkoncert v brněnském klubu Stará pekárna, kde zároveň pokřtí své desky.

Kieslowski Zdroj: indies.eu

Kieslowski, Zdroj: indies.eu

Psychedelic Morning je v Brně doma, mostečtí Kieslowski v Brně zahrají poprvé od vydání svého alba, které vyšlo na podzim loňského roku. S předstihem obě kapely zveřejnily také fanouškovské videoklipy k aktuálním songům.

Psychedelic Morning je kapelou o jednom členovi. Jedná se o textaře, zpěváka a kytaristu Gregoryho Dimanche. Ač tomu jeho jméno nenasvědčuje, pochází z Brna, kořeny má ovšem v Argentině. Brněnskému, ale i přespolnímu publiku je známý jako člen rockové formace Prasklá struna. Ve svém sólovém projektu se však vydal trochu jiným směrem, žánrově byla jeho tvorba označena jako freak folk.

Alternativně folkové duo Kieslowski původem z Mostu tvoří kytarista s přezdívkou DKP, který mimo jiné hraje s písničkářem Xavierem Baumaxou, a klavíristka jménem Marie Kieslowski. O vokály se oba kolegové spravedlivě dělí. Za použití těchto čtyř poměrně jednoduchých hudebních prvků vzniká osobitý hudební mix.

Kapela prorazila před dvěma lety s debutem nazvaným Tiché lásky. Hned o rok později představila další počin Na nože, na křest si ovšem záměrně počkali až do Brna.

Příznivci neotřelé hudby, kteří chtějí být při křtu a poslechnout si ukázky z nové tvorby, jsou v sobotu zváni do Staré pekárny na osmou hodinu večerní. Vstupenky budou k dostání za cenu 100 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sobota v Brně bude patřit současnému osobitému písničkářství