Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Smogová situace se rozšiřuje. Hlásí ji už i Karlovarský kraj

ČTK

ČTK

14. 8. 2015

Meteorologové dnes vyhlásili na území Karlovarského kraje smogovou situaci. Ačkoli byl kraj jeden z posledních, kde dosud nebylo varování vyhlášeno, koncentrace přízemního ozonu už přerostly limity i zde. Smogovou situace vyhlásil Český hydrometeorologický ústav.

smog_dopravni_spicka_zacpa_auta

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Na některých stanicích v Karlovarském kraji překročily informativní prahové hodnoty u troposférického ozonu 180 mikrogramů na krychlový metr. Pokles koncentrace troposférického ozonu pod tuto hodnotu se předpokládá nejpozději dnes ve 20:00, uvádějí meteorologové.

Například v Sokolově byla podle údajů z webových stránek ČHMÚ překročena klouzavá osmihodinová průměrná koncentrace ozonu už ve čtvrtek a dnes odpoledne znovu.

Překročení informativní prahové hodnoty a trvání smogové situace se v sobotu nepředpokládá. Do České republiky má podle předpovědi přijít od západu studená fronta, která má ukončit dvoutýdenní vedra.

Přízemní ozon, který vzniká hlavně ve větších městech v době vysokých teplot, může způsobit problémy hlavně lidem s chronickými dýchacími potížemi. Starším lidem a malým dětem se doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem v odpoledních hodinách zvýšené fyzické zátěže spojené se zvýšenou frekvencí dýchání.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Smogová situace se rozšiřuje. Hlásí ji už i Karlovarský kraj