Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Garden Route nabízí skvosty jižní Afriky. V hlavní roli pštrosi a sloni

Redakce

Redakce

26. 3. 2012

FOTO

Sedm set kilometrů dlouhá projížďka podél jižního pobřeží Afriky plná nádherných výhledů. Kolem se míhají pole, kopečky, louky, hory, ovečky, později moře a jeho rozbouřené vlny. To je Garden Route.

Čtěte také: Prosluněné Kapské město a drsný Johannesburg jsou jako kráska a zvíře

Oudtshoorn je město s největší koncentrací pštrosů na světě. Turisté mohou okusit jak jízdu na pštrosovi, tak i lahodné pštrosí maso. Nedaleké Cango jeskyně lákají obrovskými sály plnými stalaktitů, stalagmitů a stalagnátů.

Blízko městečka Knysna se nachází Elephant Park. Tady se starají o starší nebo nemocné slony, kteří už nejsou schopni žít ve volné přírodě. Je to dokonalá turistická atrakce. Přijdete, zaplatíte vstupné, koupíte kyblík s ovocem, nakrmíte slony, pohladíte si slony, vyfotíte se se slony a odjedete. Za vyšší cenu se dokonce můžete projet na sloním hřbetě nebo přespat se slony ve stáji.

FOTO: safari

Addo National Park není rovná pláň, jakou známe z pohádky o lvím králi. Foto: Barbora Babčanová, Topzine.cz

Národní park Tsitsikama nabízí spoustu úžasných pěších stezek. Najdete tady dlouhé písečné i kamenité pláže, rozbouřené mořské vlny, průzračné laguny i husté nepropustné lesy. Můžete se také projít po dlouhých provazových visutých mostech nad mořem.

Sloni, lvi a šelmy – taková je Afrika

Skutečnou perlou Garden Route je Addo Elephant National Park, který se rozprostírá na ploše 1800 kilometrů čtverečních. Je známý hlavně díky hojně se vyskytujícím slonům, ale za dobrých podmínek jsou tu k vidění lvi i jiné dravé šelmy. Část parku je přístupná veřejnosti. Můžete tady jezdit vlastním autem nebo s průvodcem na velkém otevřeném džípu.

Podívejte se, co skrývá Mys Dobré naděje a Cape Point

Tohle safari není rovná pláň, jakou známe z kreslené pohádky o lvím králi. Všude rostou nízké keře, ve kterých se zvířata schovávají. Přesto si můžete být jistí, že během projížďky uvidíte alespoň jednoho slona a spoustu kudu – něco mezi antilopou a jelenem. Při troše štěstí i zebru, pštrosa nebo malé africké prasátko, které připomíná Pumbu ze Lvího krále.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Garden Route nabízí skvosty jižní Afriky. V hlavní roli pštrosi a sloni