Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Magický Mys Dobré naděje hlídají opice. Turistům kradou svačiny

Redakce

Redakce

24. 3. 2012

FOTO: mys dobré naděje

Mys Dobré naděje. Podle legendy je domovem Bludného Holanďana. Optimistické jméno mu dal portugalský král Jan II., přestože jeho objevitel Bartolomeo Diaz ho nazval bouřlivým. Pobíhají tu pštrosi i obrovské opice, které rády kradou svačiny.

Oblíbenou turistickou zastávkou na cestě je Simon’s Town. Je tam pláž plná tučňáků, kteří se nebojí ukázat se před objektivy mnoha fotoaparátů v celé své kráse. Přímo z můstku nad pláží můžete pořídit fotografie podobné těm z National Geographic. Až vám přijde líto, že se pro takovéhle snímky nemusíte prodírat divokou přírodou, ale může si je pořídit každý, kdo zaplatí vstupné.

FOTO: cape point velký rozcenstník

Cape Point je nejjižnější výběžek Kapského poloostrova s velkým rozcestníkem., Foto: Barbora Babčanová, TOPZINE.cz

Po parkovišti nedaleko Mysu pobíhá plno baboonů (paviánů). Tyhle velké vychytralé opice vypadají děsivě. Pokud ale nedržíte v ruce jídlo, nemusíte se jich bát. Ale jakmile baboon zacítí svačinu, okamžitě vyrazí směrem k ní. Překvapenému turistovi vytrhne sendviče a sušenky přímo z ruky a utíká s nimi pryč.

Místo, kde končí Afrika

A s Mysem Dobré naděje těsně sousedí Cape Point, nejjižnější místo Kapského poloostrova. Na vrcholu tohoto úzkého skalnatého výběžku stojí červenobílý maják a velký rozcestník.

Prý je odsud možné zahlédnout velryby. Někteří turisté vybavení dalekohledy ostražitě sledují hladinu. Občas některý z nich nadšením vykřikne, že ji viděl. Úzký pruh zpěněné vody na hladině moře může znamenat vodotrysk na hřbetě kosatky, ale stejně tak i náhodný mořský proud.

Procházka na Mys Dobré naděje trvá asi tři čtvrtě hodiny. Na cestě k němu můžete zahlédnout pštrosa nebo damana kapského, který vypadá jako morče, ale překvapivě je příbuzný slonovi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Magický Mys Dobré naděje hlídají opice. Turistům kradou svačiny