Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Skupina Sick Of It All v rámci turné k novému albu vystoupí v pražském Abatonu

Synonymum pro newyorskou hard coreovou scénu, skupina Sick Of It All, opět zamíří do našich končin, aby propagovala své nové studiové album Based On A True Story. Kapela zahraje 2. dubna v pražském Abatonu a o den později v košickém klubu Collosseum.

FOTO: Sick Of It All

Skupina Sick Of It All vystoupí v pražském Abatonu Zdroj: myspace.com

Ti, kteří vyznávají rychlou, jednoduchou muziku, zbavenou jakýchkoliv zbytečných příkras, určitě newyorskou hard coreovou scénu (zkráceně NYHC) dobře znají: od svého vzniku v polovině 80. let dala světu kapely, jež se vyjadřují k různým tématům z vlastního, osobního pohledu, razící filozofii No Future, což u těchto skupin v praxi znamená postoj serem na všechno. A právě jedna z nejvýznamnějších kapel scény NYHC, skupina Sick Of It All, nás v dubnu poctí svou návšťevou.

Skupinu Sick Of It All založili dva bratři: zpěvák Lou a kytarista Pete Kollerovi v roce 1986 v newyorském Queensu. Jejich začátky jsou úzce spjaty s legendárním a dnes již zavřeným manhattanským klubem CBGB, kde kapela odehrála své první koncerty. Svůj debut si skupina odbyla v roce 1989 deskou Blood, Sweat, and No Tears, ale zlom přišel až v roce 1994, kdy kapela vydala své přelomové album Scratch The Surface. Svou pozici na hudebním poli pak skupina potvrdila o tři roky později zdařilou deskou Built To Last.

Zatímco většina kapel má téměř shodnou evoluci, kdy po divokém mládí přicházejí měkčí a střízlivější léta, Sickofky se vydali opačným směrem: v jejich hard coreu punkovou hravost později vystřídalo metalové ostří, jež občas hraničilo až s thrash metalem. Během čtvrt století, co jsou Sick Of It All na scéně, sice kapela měla určité tendence k mírnému zvolnění, ale nakonec vždy zběsilost a nespoutaná energie nad těmito trendy zvítězily.

Vstupenky koupíte za 465 korun online zde

To konec konců dokládá i poslední, v pořadí devátý studiový počin kapely Based On A True Story, po jehož vydání byli fanoušci i kritici upřímně zděšeni (v pozitivním slova smyslu), že už tak dost hlasitá skupina dokáže ještě pořádně přitvrdit.

Informace ke koncertu

Sick Of  It All vystoupí v Pražském klubu Abaton 2. dubna a 3. dubna zahrají v košickém klubu Colloseum. Předkapelou bude chorvatská hard coreová formace Deafness By Noize, v Praze ještě zahrají domácí Flowers for Whores. Lístky lze zakoupit ve všech běžných předprodejních sítích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skupina Sick Of It All v rámci turné k novému albu vystoupí v pražském Abatonu