Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Singles: Jste sami? Nejste v tom sami!

Jsou mladí, úspěšní, pohlední. A nezadaní. Na vrchol hodnotového žebříčku stavějí nezávislost, nikoliv harmonický život v partnerově náručí. Mají zkrátka své představy o životě, které však v dnešní době stále málokdo chápe. Jsou totiž singles.

Singles jsou naprosto nezávislí lidé, Zdroj: sxc.hu

Singles nemá český ekvivalent, což samotné či s více prvky svědčí o tom, že se nejedná o příliš známý a rozšířený fenomén. Alespoň ne v našem prostoru. Přesto je mezi námi mnoho takových, které je tímto slovem možné označit či kteří se tak sami označují. Jak je poznáme? Jak žijí dlouhodobě nezadaní? A především – proč?

Kdo jsou singles?

Mluvíme o osobě ve věku dvacet pět až čtyřicet let, která se ať už dobrovolně, či nedobrovolně nenachází v partnerském vztahu, domácnost nesdílí s manželem či manželkou a ani nežije s nikým, jak se říká, na hromádce. Singles jsou zpravidla ekonomicky nezávislí a v nejednom případě dokonce finančně vysoce nad průměrem. Z jejich peněženky totiž čerpají jen oni a to jim dává až netušené možnosti.

Singles jsou :

– osoby ve věku od dvaceti pěti do čtyřiceti let

– osoby ekonomicky nezávislé

– osoby s nejasnou představou do budoucna

– osoby, které nežijí v domácnosti s manželem ani partnerem

– osoby, které kladou na nejvyšší příčku svého hodnotového žebříčku nezávislost

Jen si to představte – jdete na večeři, ale místo toho, abyste platili za sebe i doprovod, což je obecně považováno za vhodné (zvlášť mezi muži), platíte jen za svou maličkost!

Čtěte také: Rady, jak se rozejít a nikomu neublížit!

Ušetříte, a navíc – nikdo vás neprotíná zlým pohledem a v duchu neosočuje z lakomství a netaktnosti, když po dotazu číšníka, zda budete platit dohromady, nebo zvlášť, klopíte oči k podlaze.

Zní to dobře, já vím, ale i hovno má své mouchy. Lidé vás sice (s trochou nadsázky) přestanou podezřívat z úmyslu nechat drahou polovičku hladovět, ale smutným, ba zoufalým pohledům se také nevyhnete. Vyrazit přeci do restaurace sám, o samotě jíst a popíjet, je ve většině českých očích čin nadmíru zoufalý, hodný podivína, problémového člověka nebo homosexuála. A běda pak ty řeči!

Proč jsou někteří dlouhodobě nezadaní?

Důvodů je mnoho, samozřejmě! Někteří zůstávají sami, protože člověk, o kterého stojí, je momentálně zadaný, jiní zase proto, že přecházejí předchozí nevydařené vztahy.

Singles mají hodně peněz, proto za dovolenou nešetří

Dále je mnoho těch, kteří si až do vysokého věku nejsou jistí vlastní orientací nebo mají z navázání trvalého vztahu hrůzu. Zcela pochopitelně však největší procento dlouhodobě nezadaných tvoří lidé, kteří zatím nepotkali toho pravého či pravou.

Proč jsou někteří lidí single?

– nepotkali toho pravého nebo pravou (více než 60 %)

– jsou spokojení se svým momentálním stavem (druhý nejčastější důvod!)

– člověk, o kterého mají zájem, je zadaný

– necítí se být na vztah připravení

– nejsou si jistí svou sexuální orientací

Ani jeden z výše uvedených důvodů ale přesně nevystihuje to, co si pod pojmem singles představují odborníci a i samotní příslušníci tohoto stavu.

Jsem sám, protože sám být chci, vyhovuje mi to! Mohu sám cestovat, sám utrácet své peníze a odpadá mi neustálá starost o partnera. Jsem prostě solitér a tento stav mám rád.

Čtěte také: Jak sbalit chlapa v každém věku?

Mohu se věnovat pouze sobě, investovat čas do seberealizace, rozvíjet své dovednosti, svou osobnost a cpát peníze i čas do toho, co baví mě, nikoliv co baví někoho jiného. Stejně tak se nemusím ohlížet na názor partnera a tlačit své potřeby za potřeby druhého.

Život s partnerem jim nic neříká

Zdá se vám to sobecké? Možná ano, možná je. Tento stav však není ničím jiným než reflexí individualistické a materialistické doby, ve které se nacházíme. To, co bylo dříve naprosto nemyslitelné, je nyní zcela běžné a normální. Taková je doba, vážení přátelé!

A proto – nebojte se být single a nežeňte se zbytečně do vztahů, které nemají budoucnost, jen proto, abyste byli zadaní a okolí na vás nepohlíželo skrz prsty. Žít chvíli sám může být přeci fajn!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Singles: Jste sami? Nejste v tom sami!