Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Jak sbalit chlapa, když je vám 20, 30, 40 a 50 let

Je vám 20 let, jdete po ulici a potkáte kluka podobného věku, líbí se vám, usmějete se na něj a on také. Ujdete 500 metrů a potkáte dalšího kluka, který se vám líbí. Usmějete se na něj, on na vás také, možná si řekne i o vaše telefonní číslo. Ovšem mladí kluci ještě nemají tolik zkušeností, jsou nesmělí a přijde jim blbé si říct o telefonní číslo. Když už se usmíváte na pátého kluka, který si ovšem také neřekne o vaše telefonní číslo, nakonec mu ho dáte sama.

Když je vám 20 let, nemáte skoro žádnou konkurenci. Konkurencí vám jsou „pouze“ ostatní dvacetileté dívky. Není pro vás zas tak těžké najít partnera, protože jste mladá, krásná a většina kluků ve vašem věku je nezadaných.

První rande

Máte jít do kina. Čekáte před kinem a váš objekt zájmu dorazí se čtvrt hodinovým zpožděním. Ptá se vás, jestli nemáte cigaretu a protože také nemáte, koupíte si kusovku u stánku, o kterou se podělíte. Ve frontě vám váš milý sdělí, že ale nemá dost peněz na to, aby vás pozval a jestli se nechcete aspoň projít k řece.

Cestou si koupíte párek v rohlíku a pivo. Sedíte na břehu řeky, povídáte si, jíte párek v rohlíku a pijete pivo. Ptá se vás, jestli ráda kempujete a že byste spolu mohli jet někdy na čundr. Připadá vám to roztomilé a dobrodružné zároveň. Ihned souhlasíte.

Ve 30-ti letech

Většinu času trávíte cestou do práce, kdy nemáte náladu koukat po zdejších mužích. Pak trávíte čas v práci. Po práci byste chtěla někam zajít, ale všichni, které znáte, mají své partnery a partnerky, tráví čas spolu a na vás nemají moc času. Domluvíte se, že „někdy“ určitě zajdete na kafe, ale dnes bohužel ne.

Pracujete v kanceláři, kde potkáváte samé zadané muže. Zmíníte se, že jste ještě nezadaná a ochotné kolegyně začnou listovat ve svých diářích, koho ze svých známých by vám mohly doporučit. „Ten je ženatý, ten také, ten také,…. Á tady je jeden nezadaný, ale nevím, jestli je to zrovna dobrá partie. Domluvím ti rande.“

První rande

Máte rande v restauraci. Váš protějšek dorazí s lehkým zpožděním, prý se zdržel v práci. Ještě než si stačíte objednat, zvoní mu telefon. Zvedne ho a dlouze mluví do telefonu. Vy si mezitím objednáte, on náhodně zaboří prst do jednoho jídla, čímž ukazuje, co si chce objednat.

Konečně dotelefonoval. Ptáte se ho: Proč vlastně nikoho nemáš?“ začne vyprávět o tom, jak jedné se pořád něco nelíbilo, druhá mu byla nevěrná, třetí byla strašně líná, čtvrtá chtěla jen jeho peníze, pátá měla raději svého psa, šestá žila u maminky a tak se rozešli kvůli budoucí tchyni.

Ptáte se ho: „A jak si představuješ svou partnerku?“ „No, musí být krásná, štíhlá, chytrá, vtipná, musí umět vařit, prát,…“ 20 minut mluví o tom, jaká žena má být, a vy si říkáte: „Copak ještě nemáš rozum? Vždyť už bys mohl dávno vědět, že žádná taková neexistuje“ „…a musí být hodná, milá, věčně dobře naladěná, nesmí kritizovat, vyčítat…“ asi by pokračoval dál, kdyby mu nezazvonil telefon.

Dojedla jste večeři, koukáte na hodinky a posloucháte, jak si domlouvá kšefty s volajícím. Když se už pomalu zvedáte k odchodu, váš milý konečně dotelefonoval a nechápavě se ptá: „Kam tak rychle jdeš?“ Dobře, dáte mu ještě šanci. Posloucháte, jak mluví o tom, co všechno v životě dokázal, co všechno umí.

Na jednu stranu vám to imponuje, na druhou vás to zas až tak nezajímá, ale říkáte si: „No dobře, teď už není tolik volných kluků a třeba by to šlo.“ Tikají vám biologické hodiny a chtěla byste miminko. Jste kvůli tomu ochotná udělat cokoliv.

Foto: Taťána Kročková, Topzine.cz

Jenže projde kolem dvacetiletá dívka a váš potencionální partner na ní může oči nechat. A zatímco vaše nároky na partnera se s touhou po miminku snižují, nároky mužů kolem třiceti se čím dál tím zvyšují. Zvlášť když se jim v partnerských vztazích nedaří. A víte proč? Protože máte čím dál větší konkurenci. Teď už nemusíte bojovat jen s těmi třicetiletými ženami, ale dokonce i s dvacetiletými.

Ve 40-ti letech

Jste několik let rozvedená, vychováváte dítě školního věku, máte dvě zaměstnání, abyste uživila sebe i své dítě. Zvládáte to, ale přece jen by bylo lepší, kdyby dítě mělo tátu a kdyby taky trochu přispíval do rodinného rozpočtu. Váš bývalý manžel na dítě neposílá alimenty a vy už jste se vzdala naděje, že by někdy nějaké peníze poslal.

Nemáte moc velké nároky. Stačí, aby vás měl rád, aby měl rád vaše dítě, chodil pravidelně do práce a „ulehčil“ vám výdaje. Protože většina mužů je zadaných nebo čerstvě rozvedených, zvolíte seznamku přes internet. Někteří docela ujdou, ale jak poznám, který je ten pravý pro mě a mé dítě? Už jste se jednou spálila. Nakonec vás jeden z korespondentů přemluví, abyste šli na rande.

První rande

Přijede ve slušném autě, má na sobě pěkný oblek, pěkné hodinky, čisté boty. Přinese vám kytku. V restauraci vám pomáhá z kabátu, říká vám, jak vám to sluší. Připadáte si proti němu trochu neupravená, protože jste z práce běžela rovnou vyzvednout dítě ze školy a odvezla ho na kroužek. Nestihla jste si ani upravit make-up.

„A kde bydlíš?“ ptáte se ho. „Mám svůj byt v Praze,“ odpovídá. „No vidíš, já taky bydlím v Praze. A jak bys to řešil, kdyby sis našel partnerku? Kde bys s ní chtěl bydlet?“ „Svůj byt bych si chtěl nechat, přece jen tam mám svůj klid. Ideálně kdyby měla taky svůj byt.“ Tak to na společnou budoucnost nevypadá.

Vypráví vám o svém životě a vy stále myslíte na to, že jste nestihla nic uvařit a že až se vaše dítě vrátí z kroužku, nebude mít co, k jídlu. Myslíte na to, že musíte vyzvednout dítě z kroužku, udělat s ním úkoly, cestou koupit rohlíky, aby mělo co k snídani a ke svačině, uklidit, připravit mu svačinu na zítřek, vyvenčit psa a že ještě musíte zaplatit složenky, které stále odkládáte, protože čekáte, až vám přijde další výplata.

„Ty mě vůbec neposloucháš,“ říká vám. Řeknete: „Poslouchám“ a přitom nedokážete myslet na nic jiného než na to, co všechno musíte udělat. Omluvíte se a odcházíte, protože je čas vyzvednout dítě z kroužku.

V 50-ti letech

Jste stále rozvedená, děti už máte odrostlé, míjíte se pouze v kuchyni. Máte pocit, že jste dětem obětovala všechno a život vám tak nějak utekl mezi prsty. Přesto stále bojujete s každou korunou. Konečně se chcete bavit. Obnovila jste stará přátelství, zapsala jste se na kurz salsy, každý týden chodíte pravidelně cvičit.

Už několik let jste zaregistrovaná na seznamce přes internet, ale nepřikládáte tomu velký význam. Píší vám čím dál starší pánové. Představovala byste si někoho přibližně ve vašem věku nebo proč ne někoho o trochu mladšího. Nacházíte tam samé padesátníky, kteří píšou: „Zajištěný dobře vypadající muž (50) hledá mladou, krásnou ženu ve věku 20-30 let.“

Copak se všichni chlapi kolem padesátky zbláznili? Co by na nich asi ty mladé holky viděly? Už z fotky vidíte, že je prošedivělý, s pivním mozolem, moc o sebe nedbá. Když vám někdo takový napíše, dobíráte si ho, že ale nejste ta dvacetiletá a že má asi slabé brýle. Přesto se necháte přesvědčit a jdete na rande.

První rande

Zdá se vám docela „normální“. Na svůj věk docela dobře vypadá, má docela dobrou práci, asi docela slušně vydělává, mluví docela dobře, má už za sebou nějaké zkušenosti, tak proč by to nemohlo klapnout? Máš děti?“ ptáte se. „Mám holku, zůstala s bejvalkou. Bejvalka je strašná potvora, nechce mi jí půjčovat. Když tam přijedu s tím, že si vezmu holku na odpoledne, zavolá na mě policajty, že jí chci unést.“To je hrozné“ říkáte soucitně, ale říkáte si, co se asi muselo stát, že to tak špatně dopadlo.

Ale nevzdáváte to. Nějakou dobu spolu chodíte. Připadáte si jako v pohádce. Konečně po těch letech někdo normální, někdo, kdo vás má rád. „Můžu si nechat k tobě poslat peníze?“ ptá se vás. „Jistě, ale proč si neotevřeš svůj účet?“ odpovíte. „Nemůžu mít svůj účet, protože jinak by mi ho bejvalka nechala zablokovat.“ Tak tady bude kámen úrazu. Říkáte si, za jakých okolností by mu bejvalka mohla nechat zablokovat účet?

Na odpověď nebudete čekat zas tak dlouho. Na vašeho drahého čeká doma ve schránce dopis s modrým pruhem.  Je předvolán k soudu za neplacení výživného. Vaše pohádka se rozplývá v mlze. Nechcete mít problémy zvlášť, když sotva uživíte sebe a své dítě. Vzdáváte to, chcete se rozejít, on vás přemlouvá, s obtížemi odejdete. Na nějaký čas jste vyléčená a nechcete se už seznamovat. Přesto si ale ponecháte svůj profil na seznamce, protože co kdyby to tentokrát skutečně vyšlo?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak sbalit chlapa, když je vám 20, 30, 40 a 50 let